Tarnów: Sztuka ulicy powróci na ulice Walowa

01.09.2015

Urzad Miasta i Tarnowskie Centrum Kultury postanowily przedluzyc akcje Walowa Str. Art o kolejne dwa miesiace. Ulicznych akrobatów, rysowników i zywe rzezby bedzie mozna zobaczyc na Walowej w kazdy czwartek wrzesnia i pazdziernika.

Pierwsza odslona Walowa Str. Art odbyla sie w sierpniu. Uliczna sztuka w Tarnowie przypadla do gustu wielu przechodniom. To bardzo dobry pomysl na ozywienie tej ulicy, bo do tej pory nic sie tu nie dzialo – mówili w rozmowie z RDN.

We wrzesniu i w pazdzierniku obok znanych juz atrakcji pojawia sie nowe propozycje. W tarnowskim amfiteatrze bedzie sie mozna podszkolic w tancu. Zajecia rytmiczno-ruchowe zorganizuje Palac Mlodziezy. W akcje wlaczy sie tez Miejska Biblioteka Publiczna, która zorganizuje plenerowy bookcrossing oraz targi ksiazek wspólnie z ksiegarniami, które dzialaja przy ulicy Walowej.

W wyznaczonych miejscach na ulicy Walowej bedzie tez mozna podziwiac rózne, rekodzielnicze wyroby. Miasto zacheca kolejnych, lokalnych artystów, by przylaczyli sie do akcji. Amatorzy fotografii beda mogli na przyklad zaprezentowac swoje prace w okolicach ulicy Basztowej, gdzie w kazdy czwartek mozna podziwiac wystawe zdjec Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. 

Wydawca
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN