Tarnów: Zwiedzanie Ratusza dla gluchoniemych

27.10.2015

Tarnowskie Muzeum otwiera sie na gluchoniemych. Specjalnie nakrecony film pomoze w zwiedzaniu Ratusza. Przewodnik opisuje obiekty muzealne, wystawy i historie wlasnie w jezyku migowym.

Film powstal dzieki wspólpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Pitagoras, które realizuje projekt „Udostepnianie zasobów muzealnych osobom nieslyszacym”. Tarnowskie muzeum zostalo wybrane jako jedno z czterech tego typu instytucji w Polsce. Jest to wedrówka po ratuszu. Na co dzien jednak pracuje u nas pani Kinga Smólka, która równiez zna jezyk migowy, wiec jestesmy takze przygotowani na wizyte i oprowadzanie po wystawach w formie bezposredniej – mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okregowego w Tarnowie W ten sposób pomyslodawcy chcieli przyblizyc osobom nieslyszacym kulture, historie i eksponaty prezentowane we wnetrzach muzealnych. Muzea zostaly wybrane do udzialu w projekcie przez same osoby nieslyszace w plebiscycie. W glosowaniu, Muzeum Okregowe w Tarnowie, zajelo pierwsze miejsce.

Film jest takze dostepny w internecie. Dzieki temu mozna go równiez obejrzec przed zwiedzaniem kolekcji w Tarnowskim Ratuszu. Muzeum Okregowe wyposazylo Ratusz takze w kody QR, dzieki którym mozna przejsc do szczególowych informacji na temat eksponatów laczac sie z internetem.

[youtube]https://youtu.be/cy-kfhmfv8c[/youtube]

Wydawca
Tagi:
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Jarosław Kolendo
play
Słowo za słowo - Grzegorz Kozioł
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN