Tarnowska Nagroda Filmowa we wrześniu

31.07.2020

Tegoroczny 34. festiwal filmowy miał odbyć się w maju, jednak w związku z epidemią koronawirusa został przeniesiony na późniejszy termin i rozpocznie się 5 września.

Chcieliśmy zachować tradycję tarnowskiego festiwalu filmowego, oczywiście z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych – mówi dyrektor festiwalu Anna Grygiel

– Będzie to tydzień spotkania z polskim filmem. Wejdą oczywiście pewne zmiany, ale na pewno postaramy się w trakcie festiwalu wybranych, najlepszych, polskich filmów. Element Tarnowskiej Nagrody Filmowej jakim są spotkania z twórcami oczywiście zostaje zachowany, z tym że będzie się odbywać bezpośrednio po projekcji w sali kina, a twórcy pojawią się w systemie online.

Jak dodaje dyrektor Anna Grygiel, w kinie „Marzenie” zostanie zaprezentowane trzynaście polskich filmów konkursowych. Ich tytuły mamy poznać w połowie sierpnia.

Wydarzenie poprzedzi 4 września projekcja filmów jednego z laureatów Tarnowskiej Nagrody Filmowej Juliusza Machulskiego, który dostał nagrodę za całokształt twórczości. Widzowie zobaczą Kingsajz, Szwadron i Kołysankę.

Oprócz tego projekcją będą towarzyszyć koncerty muzyczne. Dwa z nich odbędą się w amfiteatrze letnim, a wstęp na nie będzie bezpłatny.

Festiwal zakończy się 12 września, a uświetni go występ Leszka Możdżera w Centrum Sztuki Mościce.

Posłuchaj:
Anna Grygiel
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN