TCI zaprasza na spacer po Tarnowie i wycieczkę do winnicy

09.10.2020

Wieczorny spacer po średniowiecznym Tarnowie i wycieczka rowerowa do winnicy „Dąbrówka” to weekendowe propozycje Tarnowskiej Organizacji Turystycznej oraz Tarnowskiego Centrum Informacji.

W piątek, 9 października o godz. 19.00 spod TCI (Rynek 7), przewodnik zabierze zainteresowanych na spacer po średniowiecznym Tarnowie śladami Tarnowskich.

Przewodnik w półtorej, dwie godziny oprowadzi po ciekawych miejscach, po starówce tak naprawdę, z anegdotkami o tym jak wyglądał Tarnów za czasów hetmana Tarnowskiego. Spacerek jest bezpłatny, nie trzeba się zapisywać. Warunkiem jest oczywiście zachowanie reżimu sanitarnego – mówi Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Natomiast 10 października w sobotę, o godz. 9.00 spod tarnowskiego dworca kolejowego wyjedzie grupa miłośników dwóch kółek na rowerową przejażdżkę do winnicy Dąbrówka.

Startujemy spod dworca kolejowego w Tarnowie i przewodnik poprowadzi uczestników trasą średnio trudną po Tarnowie, przez Rzuchową, do Dąbrówki Szczepanowskiej. Tam na miejscu degustacja i zapoznanie się z tarnowskim projektem winiarskim. I już spokojny przejazd do Tarnowa rowerami wzdłuż Dunajca i przez dzielnicę Mościce – mówi Marcin Pałach.

Na tę wycieczkę obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń i limit 15 osób. Zapisy do piątku 9 października do godz. 18.00 na maila marek071991@gmail.com

Zarówno spacer jak i wycieczka rowerowa są bezpłatne.

Posłuchaj:
Marcin Pałach
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN