Teatry z Francji, Belgii, Szwajcarii, Polski i Ukrainy na ulicach miasta

02.07.2019

Aktorzy, kuglarze, tancerze, linoskoczkowie czy iluzjoniści z całego świata będą bawić tarnowian przez dwa dni podczas Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Będą – przedstawienie w chmurach, czyli na linach, czy baśń opowiedziana przy praniu.

Aktorzy Teatru Nikoli zaprezentują spektakl o problemach etycznych XXI wieku i o zagrożeniach, jakie niesie życie – mówi Grażyna Nowak, prezes fundacji I Kropka.

– Jest pokazane bardzo suche drzewo, które pomimo nieustającego podlewania nie chce zakwitnąć. Są nietypowe osoby, inaczej wyglądające, które walczą, żeby być szczęśliwymi. Sztuka bardzo szlachetna dotycząca zagrożeń, które niesie ze sobą cywilizacja i pouczająca, ze warto być dobrym i szlachetnym.

Tancerze ze Szwajcarii tańcem opowiedzą o przemijaniu życia.

– To niezwykłe przedstawienie oparte na tańcu. Dwójka tancerzy tańczy swoją miłość od czasów młodości po starość. Niezwykle wzruszająca opowieść.

Nie zabraknie krakowskiego Teatru Szczęście ze słynnym klaunem Feliksem, który gwarantuje godzinę radości.

– Klaun Feliks już w tamtym roku gościł w Tarnowie i cieszył się ogromnym powodzeniem. Będzie z pewnością godzina śmiechu, możemy liczyć na pozytywne emocje. Klaun będzie opowiadał rożne historie, angażował ludzi do akcji, będzie wspólne odśpiewywanie strof poetyckich. Klaun stworzy też z tarnowian orkiestrę.

32. Ulica w Tarnowie, czyli Festiwal Teatrów Ulicznych, potrwa od 5 do 6 lipca od godz. 16.00 do 22.00. Spektakle będą na ul. Wałowej.

Posłuchaj:
Grażyna Nowak
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN