Trwa Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

23.05.2018

Osoby niepełnosprawne z całej Polski i z zagranicy uczestniczą w warsztatach muzycznych, aby później, wspólnie z pozostałymi, wystąpić na scenie podczas finałowej gali Festiwalu.

Jak tłumaczy Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński, wydarzenie wpisuje się w ofertę Bochni dla osób niepełnosprawnych. – Wiele znanych osób ze świata muzyki, ze świata kultury angażuje się w Festiwal i przyjeżdżają zarówno na warsztaty, jak i na sam występ finalny do nas do Bochni – mówi starosta.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Jerzy Turek, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni. Dyrektor placówki Teresa Jaszczyńska wspomina, że mimo trudnych początków Festiwal się rozwija i odbija coraz szerszym echem nie tylko w lokalnej społeczności. – Osoby niepełnosprawne potrzebują akceptacji, potrzebują pokazania swoich umiejętności, swoich zdolności. Często te osoby są niezauważane przez środowisko lokalne, a Festiwal to jedyna możliwość, żeby pokazać, że widok osoby niepełnosprawnej może budzić zachwyt – dodaje dyrektorka placówki.

Finał już jutro. O godz. 10.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni rozpoczną się przesłuchania, o godz. 17.00 odbędzie się Festiwalowa Gala Laureatów, a po nich gwiazda wieczoru – Skaldowie. Wstęp jest wolny.

Wydarzeniu patronuje Agata Kornhauser-Duda, finansują je Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządy.

Posłuchaj:
Ludwik Węgrzyn
Teresa Jaszczyńska
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN