Trwa Miesiąc Papieski w brzeskiej Bibliotece

14.10.2020

W ramach 9. Miesiąca Papieskiego poświęconego świętemu Janowi Pawłowi II, patronowi placówki, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku przygotowała cykl wydarzeń.

Tegoroczna edycja jest jednak inna niż poprzednie.

Ten nasz Dziewiąty Miesiąc Papieski w brzeskiej bibliotece wygląda w tym roku zupełnie inaczej, co oczywiście jest spowodowane sytuacją epidemiczną. Dlatego część imprez będzie stacjonarna, ale działamy również w sieci. Mam nadzieję, że sytuacja nam na to pozwoli, żeby te zaplanowane przez nas wydarzenia mogły się odbyć właśnie w bibliotece – mówi Karina Legutek, dyrektor placówki.

Na stronie internetowej i w mediach społecznościowych w każdy poniedziałek października są publikowane nagrania wideo prezentujące naukę Ojca Świętego i wspomnienia mieszkańców Brzeska dotyczące Jego osoby.

Od 15 października w budynku Biblioteki będzie można obejrzeć wystawę „Życie Karola Wojtyły” dokumentującą najważniejsze momenty biografii Papieża Polaka, przygotowaną przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Wystawa będzie dostępna do 10 listopada.

W ramach obchodów Miesiąca Papieskiego trwa również powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych na kartkę pocztową, pt. „Nasz święty Jan Paweł II”. Konkurs będzie zakończony ekspozycją złożonych prac.

W planach brzeskiej biblioteki są także lekcje biblioteczne dla dzieci, te jednak, ze względu na obostrzenia sanitarne, prawdopodobnie nie odbędą się.

Całość obchodów ma zakończyć wieczór literacki „Brzescy poeci Papieżowi” zaplanowany na 29 października o 18:00. Ze względów sanitarnych wydarzenie będzie miało charakter zamknięty – obowiązują zaproszenia.

Posłuchaj:
Karina Legutek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN