Uczniowie i nauczyciele ZSEG z wizytą w Bułgarii [ZDJĘCIA]

18.03.2019

Grupa siedmiu uczniów i trzech nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie uczestniczyła w dniach od 25 lutego do 1 marca 2019 roku w pierwszej wizycie partnerskiej w Szkole Języków Obcych w Pleven w Bułgarii.

Uczestnicy wyjazdu do Bułgarii poznali uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich, zaprezentowali na forum międzynarodowym polską historię i kulturę, regionalne tradycje, miasto Tarnów i swoją szkołę – Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Brali też udział w wielu ciekawych zajęciach oraz seminariach poświęconych tematyce wspólnych europejskich korzeni i wartości, które są ważne dla członków europejskiej wspólnoty.

Uczniowie i nauczyciele mieli okazję nauczyć się pieśni oraz tańców bułgarskich, skosztować lokalnych potraw oraz zapoznać się z historią regionu i kraju, zwiedzając miasta Pleven i Gabrovo oraz położony w górach malowniczy skansen Etar.

Wyjazd odbył się w ramach międzynarodowego projektu ‘’Get in Shape for Europe’’ realizowanego z programu ERASMUS+. Już na początku kwietnia kolejna grupa uczniów i nauczycieli ZSEG realizujących projekt ‘’Get in Shape for Europe’’ odwiedzi szkołę partnerską we Włoszech.

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN