Uwaga – potrzebni statyści do filmu

05.09.2018

Niepodległość 18 – taki tytuł będzie miał film dokumentalny, powstający w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Na podstawie relacji uczestników wydarzeń sprzed wieku pokaże on realia, w których Tarnów jako pierwsze miasto w kraju odzyskiwał niepodległość. Zainteresowani tarnowianie mogą zagrać w filmie samych siebie czyli obywateli miasta. Tyle, że sprzed stu lat.

-Zdjęcia będą realizowane na schodach tarnowskiego ratusza, na rynku i na ulicy Katedralnej – zapowiada Marek Kołdras, reżyser. -Warunkiem jest wcześniejsze przesłanie zdjęcia w stroju historycznym. To propozycja dla osób obojga płci w każdym wieku. Ponadto po realizacji materiałów plenerowych mężczyźni zostaną zaproszeni do ratusza, gdzie realizowane będą zdjęcia podczas rekonstruowanego posiedzenia rady miasta – wyjaśnia Marek Kołdras.

Osoby dysponujące strojem z epoki mogą wziąć udział w scenach rekonstrukcji historycznych wydarzeń w charakterze statystów.

Nagranie sceny już 10 września w godzinach od 17.00 do 19.00. Zgłoszenie wraz ze zdjęciem należy wysłać na adres mailowy: niepodleglosc18film@gmail.com

Film realizuje Studio.pl, partnerem jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie, a akcja rekonstrukcji wydarzeń obywa przy współpracy z Wydziałem Marki Urzędu Miasta i pod patronatem radia RDN Małopolska.

Niepodległość 18 jest ostatnim z serii filmów dokumentalnych Marka Kołdrasa na temat I wojny we wschodniej Małopolsce.

Posłuchaj:
Wydawca, Fotografia ilustrująca tekst należy do domeny publicznej
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Robert Wardzała
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN