W ten weekend odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów

17.05.2019

Jak co roku bierze w niej udział także Muzeum Historii Fotografii Jadernówka oraz Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” w Mielcu.

Atrakcji nie zabraknie w piątek i sobotę – zapewnia Joanna Kruszyńska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury.

– Oprócz warsztatów dla dzieci, warsztatów rodzinnych, wernisażu wystawy w Jadernówce będą też spotkania z ciekawymi ludźmi, wykłady, projekcje filmów. Będą także niespodzianki. 

Pierwsze wydarzenie odbędzie się już w piątek. Będzie to „Kultura nocą” czyli na pokazanie Samorządowego Centrum Kultury od podszewki.

Mielecka Jadernówka na Noc Muzeów zaprasza do siebie już w samo południe. Na najmłodszych czekają warsztaty iluzji ruchu, swoją działalność rozpocznie także studio portretowe w saloniku mieszczańskim. Atrakcją nocy będzie otwarcie wystawy Wojciecha Plewińskiego „Italia’57” oraz koncerty muzyczne.

W Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” natomiast będą warsztaty pt. Gotyccy rzemieślnicy wykonują witraż, zaś o godzinie 22.00 rozpocznie się odsłanianie tajemnic bazyliki mniejszej św. Mateusza pod osłoną nocy.

W Dębicy, na noc muzeów odbędzie się wernisaż wystawy „Sławomir Micek w plenerze” oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży z drużyną wojów „Czarny Sokół”. Impreza rusza o godz. 18.00.

Noc Muzeów w Europejskim Centrum Pamięci i Pojednania, którego integralną częścią jest Ekspozycja Historyczno-Dydaktyczna przy Górze Śmierci w Paszczynie odbędzie się już w piątek.

W godzinach od 18.00 do 24.00 będzie można zwiedzać wnętrza baraków żołnierskiego i więźniarskiego. Dodatkowo przygotowano wystawę czasową pt. „Listy i grypsy obozowe więźniów obozu pracy przymusowej w Pustkowie”.

Posłuchaj:
Joanna Kruszyńska
Anna Zboch, fot. mielec.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN