Weekendowe propozycje kulturalne – 15.06.2018

15.06.2018

 

Mnóstwo atrakcji dla wszystkich. Już w sobotę, 16 czerwca, tarnowska KANA organizuje Dzień Rodziny, który od 10.00 odbędzie się na terenach Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego.

Na najmłodszych i ich rodziców czekać będą zabawy i gry zespołowe, konstruowanie robotów lego, konkurs talentów, malowanie twarzy, zjeżdżalnie, skocznie czy zabawy radiowe oraz gry terenowe z licznymi nagrodami.

Podczas Dnia Rodziny tarnowski azyl będzie zachęcał do adopcji zwierząt. Ponadto będzie można zasięgnąć informacji o działalności Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej.

Muzeum Armii Krajowej 17 i 18 czerwca odwiedzi Tarnów. Na Rynku stanie mobilna wystawa prezentująca pamiątki i dokumenty dotyczące Akcji ‚Burza” przeprowadzonej w 1944 roku przez żołnierzy AK.
Podczas pikniku historycznego można będzie wziąć udział w wielkoformatowej grze edukacyjnej, podziwiać pokazy grup rekonstruktorskich a także zobaczyć repliki broni i unikatowe zdjęcia.

Mobilna wystawa „Śladem Armii Krajowej i Mapa Akcji Burza w Małopolsce” w Tarnowie pozostanie przez dwa dni. W niedzielę, 17 czerwca od 11.00 do 16.00 odbędą się pokazy grup rekonstruktorskich, spotkania z historykami, zbiórka pamiątek po żołnierzach AK, zaplanowano także wystawę multimedialną i konkursy z nagrodami. W poniedziałek, 18 czerwca od 10.00 do 15.00 odbędą się spotkania dla dzieci i młodzieży szkolnej, szkolne drużyny będą mogły spróbować swoich sił w grze wielkoformatowej ‚Śladem Akcji Burza i AK”, zaplanowano także spotkania z historykami i edukatorami z Muzeum AK.

Szczegóły akcji na www.muzeum-ak.pl. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Spektakl „Cóż to za człowiek?” na podstawie II i IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza będzie można zobaczyć w Tarnowie. Wystawi go Teatr Tup, grupa starsza Teatru Tuptusie. Premiera odbędzie się 17 czerwca w Teatrze im. Ludwika Solskiego o godzinie 14.00 i 16.00.

Spektakl jest współfinansowany przez budżet Miasta Tarnowa i jest bezpłatny dla mieszkańców.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: 602 50 37 13.

Kolejna edycja Muzealnej Nocy Świętojańskiego odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca w oddziale tarnowskiego Muzeum Okręgowego w Muzeum Zamek w Dębnie. Wydarzenie rozpocznie się o 18.00 otwarciem wystawy planszowej poświęconej 40-leciu istnienia placówki muzealnej. Wystawa ta będzie prezentowana na dziedzińcu zamkowym.

W ramach spotkania zaplanowano również koncert muzyki filmowej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Crushed Sounds Big Band pod batutą Dariusza Swoszowskiego. Ponadto wystąpią młode solistki z Dębińskiego Centrum Kultury oraz Chór Dębińskiego Centrum Kultury. Będzie również podsumowaniu Konkursu na Najpiękniejszy Wianek Świętojański i wręczenie nagród.

Zwieńczeniem spotkania będzie koncert tarnowskiego Zespołu MONK. Artyści wystąpią o 20.00.

Rusza nowy sezon Salonów Poezji. 17 czerwca, w niedzielę, o godz. 11.00 w Tarnowskim Centrum Kultury zabrzmi poezja Jana Polkowskiego z udziałem samego poety.

Tegoroczną edycją Salonów Poezji tarnowska MBP chce uczcić stulecie odzyskania niepodległości. Planowane pięć Salonów będzie wędrówką przez historyczne i literackie epoki – od upadku I Rzeczypospolitej po współczesność.

Dobór autorów pozwoli także zaakcentować „Rok Zbigniewa Herberta”, dwustulecie urodzin Adama Mickiewicza, jak również wskazać na Patrona biblioteki, która w tym roku świętuje 110 rocznicę powstania.

Sportowe emocje i dobry sposób na popołudnie w plenerze. Już w niedzielę, 17 czerwca, II Rodzinny Rajd Rowerowy. O godzinie 15.00 spod Stadionu Sportowego w Lisiej Górze wystartują miłośnicy dwóch kółek, żeby dojechać do Starych Żukowic.

Każdy cyklista otrzyma medal za udział. Zapisy w Urzędzie Gminy Lisia Góra.

III Tarnowski Zjazd Berneńczyków odbędzie się w sobotę, 16 czerwca, w Tarnowie.

Spotkanie rozpocznie o 9.00 parada berneńczyków ulicami miasta, potem będzie spotkanie integracyjne przy grillu.

O 13.30 zaplanowano prelekcję na temat historii rasy i na zakończenie pokaz resuscytacji krążeniowo – oddechowej psa.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN