Weekendowe propozycje kulturalne – 16.03.2018

16.03.2018

Już dziś wernisaż zdjęć Zbigniewa Podsiadło w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce. To prezes Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, został odznaczony między innymi przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tytułem „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”. Fotografie artysty określane są, jako refleksja nad historią. Wernisaż dziś o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Mościce. Wystawa czynna do 11 kwietnia.

Dziś też Wieczór ostrego żartu w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach. To dwugodzinne spotkanie ze stand-upem w wykonaniu Tomasza Biskupa. Prowadzi bloga oraz kanał na Youtubie. Występował w grupie AD HOC i kabarecie PUK. Wieczór ostrego żartu dziś o godzinie 19.00 w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

A w sobotę Muzyka dla smyka w tarnowskim BWA. W spotkaniu mogą wziąć udział już półroczne maluszki z rodzicami do dzieci w wieku trzech lat. To projekt, który ma przybliżyć dzieciom język muzyki. W około półgodzinnym koncercie udział wezmą uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Obowiązuje obuwie zamienne, można też wziąć własne koce czy karimaty. Spotkanie od godziny 11.00 do 12.00. Liczba miejsc ograniczona, szczegóły w Biurze Wystaw Artystycznych przy Słowackiego w Tarnowie.

W sobotę też koncert Michała Bajora w Domu Kultury i Kinie Kosmos w Dębicy. Artysta będzie promował album Od Kofty… do Korcza. Płyta podsumowuje kilkadziesiąt lat działalności artystycznej wybitnego polskiego aktora i piosenkarza. Podczas koncertu usłyszeć będzie można najważniejsze utwory w muzycznym życiu wokalisty. Koncert w sobotę o godzinie 17.00 w dębickim Domu Kultury. Obowiązują bilety.

A w niedzielę Kolacja dla głupca w tarnowskim teatrze. To historia o francuskim wydawcy, który co tydzień organizuje dla przyjaciół konkurs na przyprowadzenie największego nieudacznika, który zapewni towarzystwu najwięcej rozrywki. Pewnego dnia sprawy przybierają nieoczekiwany bieg. Spektakl w niedzielę o godzinie 16.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Obowiązują bilety.

Tego dnia będzie można też poczuć nieco morskiego klimatu. W Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie wystąpi zespół Drake z autorskim programem najpopularniejszych irlandzkich melodii i pieśni morza. To koncert w ramach cyklu Irlandzkie granie organizowany z okazji Dnia Świętego Patryka – patrona Irlandii. O bilety można pytać w Centrum Sztuki Mościce.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN