Weekendowe propozycje kulturalne – 20.07.2018

20.07.2018

Kolejny dzień z dobrą muzyką i wielkimi gwiazdami. Ruszyło jedno z największych wydarzeń muzycznych w regionie „Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018”. Na tarnowskim Rynku wystąpią jeszcze m.in. Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Sarsa, czy Papa D.

Festiwal to nie tylko koncerty, to także inne niespodzianki – zachęca Ewa Lasota, specjalista ds. promocji RDN Małopolska

Wydarzeniu towarzyszy V Tarnowski Festiwal Młodej Muzyki – DemoGraMY. To okazja dla młodych, zdolnych muzyków aby zaprezentować się na profesjonalnej scenie.

Pierwsza edycja festiwalu Tarnów Polskiej Piosenki, którego pomysłodawcą jest radio RDN Małopolska została uznana za najlepszą imprezę plenerową lata.

Organizatorem festiwalu jest radio RDN Małopolska i Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego.

Wstęp jest wolny.

21 i 22 lipca coroczna plenerowa, integracyjna, impreza, czyli święto miasta i gminy Żabno. Obchody będą połączone ze stuleciem sportu w Żabnie.

W sobotę rozpocznie je o 10.30 Msza św. w intencji sportowców. Dalsze obchody jubileuszowe w Gminnym Centrum Kultury, gdzie będzie koncert, otwarcie wystawy oraz promocja albumu.

Popołudnie to również rozgrywki sportowe czy wystawa samochodów zabytkowych i rajdowych.

Niedziela natomiast to koncerty: Wojtka Jackowca, Wojtka Klicha i Andrzeja Krzywego oraz o 21.00 koncert gwiazdy wieczoru Golec uOrkiestra.

Wydarzeniu będą ponadto towarzyszyć obchody 40-lecia Koła Pszczelarzy w Żabnie.

Niedzielne obchody odbędą się na placu przy hali sportowej w Żabnie.

Dni Żabna objęło patronatem radio RDN Małopolska.

VI Dąbrowska Noc Bluesowa zakończy tegoroczne Dni Dąbrowy Tarnowskiej. To wydarzenie w piątek, 20 lipca o 20.30 na dziedzińcu Ośrodka Spotkania Kultur czyli dąbrowskiej synagogi.

Będzie to wyjątkowe spotkanie w wyjątkowym miejscu – zaprasza Paweł Chojnowski, dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury

Tegoroczne Dni Dąbrowy Tarnowskiej wypełniły liczne imprezy integrujące mieszkańców Powiśla, jak m.in. V Koncert Muzyki Duszy, XI Spotkanie Kultur czy nowa propozycja kulturalna Święto Rodziny Dąbrowskiej. Wydarzenie pod patronatem RDN Małopolska rozpoczęło się 6 lipca, a zakończy się 20 lipca.

Wieczór autorski Doroty Bałuszyńskiej-Srebro i promocja jej książki ‚Czarowne opowieści’ odbędzie się w piątek, 20 lipca o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Dorota Bałuszyńska-Srebro jest absolwentką polonistyki UJ oraz Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży krakowskiej WST. Od kilku lat zajmuje się twórczością literacką dla dzieci i młodzieży.

„Czarowne opowieści” to pełna humoru powieść przygodowa osadzona w świecie słowiańskiej mitologii i polskich baśni ludowych.

21 lipca ruszają tradycyjne Dni Jakubowe w Brzesku. Święto patrona miasta potrwa do 25 lipca.

W sobotę od 15.00 na Placu Kazimierza Wielkiego sportowe popołudnie dla dzieci. W niedzielę Piknik Jakubowy o 16.30 wystąpi zespół Sursum Corda, będzie konkurs wiedzy o patronie miasta, parafii oraz gminie Brzesko.

Warto wybrać się również na występ gwiazdy pikniku, którą będzie zespół niemaGOtu. O 20.00 spektakl teatralny ‚Brzeski Mocarz Wiary.

23 lipca w kościele parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła o 18.30 koncert organowy „Świętemu Jakubowi w darze”.

W środę, 25 lipca odpust w brzeskiej farze.

Stoiska ze zdrową, regionalną żywnością, pokazy kulinarne, konkursy oraz dużo dobrej muzyki z gwiazdą wydarzenia zespołem Enej.

Już w niedziele, 22 lipca XVI Święto Owoców i Produktów Pszczelich gminy Pleśna.

Wydarzenie rozpocznie o 14.00 konkurs „Pleśnieński smak”, potem wystąpi zespół ludowy Watra, zaprezentują się również Lachersi czy gminny chór Cantando.

O 20.30 gwiazda wieczoru – zespół Enej. Na zakończenie zabawa taneczna.

Święto Owoców i Produktów Pszczelich gminy Pleśna to również imprezy towarzyszące: kiermasz zdrowej, ekologicznej żywności, prezentacja winnic i oferty enoturystycznej z południa Polski oraz warsztaty ginącego rzemiosła.

Wydarzenie, któremu patronuje radio RDN Małopolska odbędzie się 22 lipca na placu przy Szkole Podstawowej w Pleśnej.

Kiermasz wyrobów z wikliny, występy zespołów folklorystycznych, strefa rozrywki dla najmłodszych czy loty balonem.

Te i wiele innych atrakcji już 21 i 22 lipca w miejscowości Isep k. Wojnicza w ramach VI Dni Wikliny.
Impreza rusza muzycznie, w sobotę od 18.00 wystąpi m.in. zespół folklorystyczny Echo Doliny, a gwiazdą wieczoru będzie Don Vasyl Jr., a na zakończenie zabawa taneczna.

W niedzielę o 18.00 koncert kapeli Górole, potem Paweł Gołecki z zespołem i gwiazda wieczoru o 20.45 zespół Masters.

VI Dni Wikliny, pod patronatem RDN Małopolska to także możliwość degustacji chłopskiego jadła, dania z grilla czy stoiska z wyrobami rzemieślniczymi.

Przypominamy, w każdą niedzielę pod patronatem Radia RDN wyjątkowa impreza w plenerze na Ranczo Doliny Pstrąga w Machowej. Od 15-tej zabawa z Kinder Sid, animacje dla dzieci, bańki giganty, konkursy i zabawy, modelowanie balonów , przeciąganie liny, zjeżdżalnia, przejażdżki kucykiem i wiele innych atrakcji. Od 19-tej zabawa taneczna.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bogdan Stasz
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN