Weekendowe propozycje kulturalne – 24.11.2017

24.11.2017

Franciszek Pulit, autor książki Obrońca wolności – I. J. Paderewski spotka się z mieszkańcami regionu w Zakliczynie i Żabnie. Będzie to jednocześnie Wieczór Koncertowy z udziałem między innymi Hanny Samson i Łukasza Gaja. W programie przeboje operowe i operetkowe. Pierwsze w sobotę o godzinie 18.00. w Zakliczyńskim Centrum Kultury, kolejne dzień później – 26 listopada, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Wstęp wolny.

W ten weekend też uroczystości z okazji 650-lecia wsi Siedlec. W sobotę od 15.00 sesja historyczna w Domu Kultury. O 17.00 otwarcie wystawy Karty naszej przeszłości a zaraz potem koncert muzyki klasycznej. W niedzielę o 14.00 Msza święta w kościele parafialnym celebrowana przez abpa Henryka Nowackiego. Godzinę później, w centrum Siedlca, odsłonięcie jubileuszowego obelisku. Z kolei w Domu Kultury od 15.30 oficjalne uroczystości z występami i koncertami. Na zakończenie jubileuszowy tort.

W sobotę też ostatnie spotkania w ramach Tarnowskich Dni Cecyliańskich. O godzinie 10.00 rozpocznie się konferencja naukowa o księdzu Franciszku Walczyńskim. To w Diecezjalnym Studium Organistowskim przy ulicy Drewnickiego w Tarnowie. A popołudniu kolejne spotkanie. – Będzie gościł u nas Gianluca Libertucci, to organista bazyliki świętego Piotra w Watykanie. Będzie miał swój recital w sobotę – 25 listopada – mówi ks. Grzegorz Piekarz, dyrektor Wydziału Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Koncert w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie o 18.45.

W niedzielę natomiast koncert organowy Andrzeja Białko w Rzezawie. Początek o godz. 18.00. W programie m.in. Bach czy Mendelssohn. Koncert w kościele parafialnym.

W niedzielę też Salon Poezji Jarosława Marka Rymkiewicza w Tarnowie. Wiersze przeczytają aktorzy teatru Solskiego: Matylda Baczyńska, Jolanta Januszówna i Ireneusz Pastuszak. Zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie oraz Tarnowski Teatr.

W ten weekend w Tarnowie miało odbyć się spotkanie z Joanną Mazur, niewidomą złotą medalistką Mistrzostw Świata w Londynie i jej przewodnikiem Michałem Stawickim. Spotkanie jednak zostało przełożone na poniedziałek na godzinę 17.00 w tarnowskim BWA. To w ramach Festiwalu Sztuki ArtFest.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Grzegorz Krakowski
play
Słowo za słowo - Anna Czech
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN