Weekendowe propozycje kulturalne – 26.01.2018

26.01.2018

Jeszcze dziś w Tarnowie recital kontrabasowy w ramach cyklu koncertów charytatywnych Kontrabasiści dla…. Spotkaniu będzie towarzyszyć zbiórka na rzecz mieszkańca Gminy Tarnów – Tadeusza Franczyka, który cierpi na rzutowo-remisyjną postać stwardnienia rozsianego i jest po udarach. Podczas koncertu wystąpią Artur Łukasik oraz Joanna Błażej-Łukasik. W repertuarze utwory Bacha, Haendela i Bottesiniego. Recital dziś o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej w Tarnowie.

W sobotę koncert kolęd i pastorałek w Niecieczy. Wystąpią artyści działający przy firmie BRUK-BET. Koncert Gdzie jest nasze Betlejem? 27 stycznia o godzinie 17.00 w Sali Teatralnej w Niecieczy. Wstęp wolny.

W sobotę też Koncert Karnawałowy LeonVoci w Dębicy, który ma być prologiem do obchodów 660-lecia lokacji miasta. Na scenie Domu Kultury i Kina Kosmos wystąpi grupa ukraińskich tenorów. W programie największe światowe przeboje oper, operetek i musicali w językach francuskim, hiszpańskim, włoskim, polskim, angielskim, rosyjskim czy ukraińskim. Koncert o godzinie 18.00.

O tej samej porze otwarcie wystawy malarstwa Zofii Sałańskiej w Dąbrowskim Domu Kultury. Wstęp wolny.

A już w niedzielę koncert kolęd Adama Stachowiaka w Dolinie Pstrąga w Machowej. To spotkanie dla słuchaczy radia RDN Małopolska. Ostatni występ artysty przyciągnął tłumy na tarnowski rynek. Teraz kameralnie wystąpi w Karczmie Dolina Pstrąga w Machowej. Zaproszenia można było zdobyć programach: Tarnowski Poranek, Radioaktywne oraz Lepsza część dnia. Adam Stachowiak w karczmie Dolinie Pstrąga w Machowej w najbliższą niedzielę – 28 stycznia o godzinie 18.00. Organizatorem koncertu są RDN Małopolska, Karczma Dolina Pstrąga i firma Taurus.

A w niedzielę w Czchowie odbędzie się koncert Jurkowskiego Chóru Kameralnego. To najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Po koncercie zapraszamy odbędzie się 14. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek dzieci do lat 9-ciu. Spotkanie w sali kina Baszta w niedzielę o godz. 16.00.

Tego dnia również Wieczór z operetką, musicalem i humorem w Domu Kultury SCK w Mielcu. W tym roku obok słynnych arii operetkowych i musicalowych bestsellerów w programie znajdą się też piosenki z repertuaru Edith Piaff, Johna Lennona i Ewy Demarczyk. Rozpoczęcie o godzinie 17.00.

A w poniedziałek wernisaż wystawy Polskie pejzaże w Galerii Piwnica pod Trójką przy Rynku 3 w Tarnowie. To prace Józefa Mularczyka. Wernisaż o godzinie 18.00.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN