Weekendowe propozycje kulturalne – 28.09.2018

28.09.2018

Już dziś w RDN Małopolska Noc Naukowców.

Jak zapowiada Ewa Lasota z z Biura Promocji i Reklamy RDN, redakcja przy ul. Bema będzie otwarta dla wszystkich chętnych.

Każdy odwiedzający będzie mógł się przez chwilę poczuć jak prawdziwy radiowiec.

A to wszystko już od 19.00 do 22.00.

Czekamy na wszystkich zainteresowanych.

 

Największe światowe hity w specjalnie przygotowanych aranżacjach będzie można usłyszeć już o 19.00 na Scenie Teatralnej tarnowskiego Pałacu Młodzieży.

W ponad dwugodzinnym koncercie wystąpią uczniowie Studia Rocka Pawła Mazura. Koncert odbędzie się z okazji pięciolecia działalności, a uświetnią go również występy byłych uczniów Studia Rocka – finalistów The Must Be The Music – wystąpi Wojciech Jackowiec oraz muzycy zespołu Wasabi.

Bilety w cenie 15 złotych można kupić od 12.00 do 20.00 w Studiu Rocka przy ul. Piłsudskiego 24 w Tarnowie lub bezpośrednio przed koncertem.

 

Już w sobotę w Tarnowie duże wydarzenie muzyczne.

Tarnów będzie gościł chórzystów z całej Polski. Mowa o VI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej ‚Sacra Ecclesiae Cantio”.

– Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 18 chórów – mówi dyrektor Festiwalu ks. Grzegorz Piekarz.

Punktem centralnym Festiwalu będzie uroczysta Msza św. za Ojczyznę w tarnowskiej katedrze o godzinie 18.00, w ramach której śpiewy wykonają wspólnie wszystkie chóry biorące udział w Festiwalu.
Będzie ona transmitowana przez radio RDN.

O 19.15 rozpocznie się koncert galowy Chłopięcego Chóru Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Nastąpi też ogłoszenie wyników Festiwalu.

 

Tarnowianie uczczą żydowskie Święto Szałasów. Już 30 września na Placu Starej Synagogi wszyscy przybyli goście będą mogli nie tylko posmakować żydowskich potraw, ale także posłuchać modlitw czy śpiewów oraz przede wszystkim zobaczyć jak wyglądają tradycyjne szałasy.

Zaprasza Adam Bartosz, przewodniczący Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej.

Tarnowskie obchody w niedzielę, 30 września od 11.00 – 15.00.

 

Rusza Akademia Architektury – cykl spotkań dla młodzieży, które mają uwrażliwić młodych na zagadnienia z zakresu urbanistyki, architektury i wzornictwa. Zajęcia zarówno dla tarnowian, jak i osób spoza miasta odbywać się w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie, poleca dyrektor placówki Ewa Łączyńska – Widz.

Akademię Architektury poprowadzi Sonia Łysek i Bartłomiej Pochopień, którzy są absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz praktykującymi projektantami.

Pierwsze zajęcia 2 października o 17.00 będą bezpłatne. Następne płatne w każdy wtorek od października do czerwca w BWA w Tarnowie przy ul. Słowackiego 1.
Zapisy oraz więcej informacji: edukacja@bwa.tarnow.pl.

 

Dzień Babiego Lata, czyli piknik rodzinny na tarnowskich Błoniach odbędzie się w najbliższą niedzielę, 30 września. Impreza miała odbyć się tydzień temu, została jednak przesunięta z powodu złej pogody.

Piknik w niedzielę o 14.00 rozpocznie się pożegnaniem ostatniego Jelcza tarnowskiego MPK. Będzie parada w stylu lat 70 pod egidą tarnowskiego zespołu Leliwa Jazz Band oraz prezentacja ekologicznej floty transportowej MPK. Zaplanowano ponadto finał konkursu MPKsiążka. Najmłodsi będą mieli okazję do zabawy na mobilnym placu zabaw Kreatywny Tarnów.

Podczas pikniku będą również występy artystyczne, pokazy sportowe, warsztaty koralowe. Będzie również okazja aby pośpiewać podczas wspólnego biesiadowania czy skosztować bigosu oraz kiełbasek z grilla.

Piknik rodzinny odbędzie się, przypomnę 30 października, na Tarnowskich Błoniach za Parkiem Strzeleckim, od strony ulicy Romanowicza.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN