Wernisaż prac Anny Adamiak

11.09.2020

„Świat z drugiej strony” – to temat wystawy prac Anny Adamiak. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 12 września o godzinie 18.00 w galerii przy ul. gen. Józefa Bema 20 w Tarnowie. Wstęp jest wolny.

Anna Adamiak zajmuje się sztuką wizualną, scenografią oraz malarstwem. Współpracuje z teatrami i studiami filmowymi w Polsce i zagranicą jako scenograf, twórca lalek, masek, rekwizytów, kostiumów teatralnych i filmowych. Uczestniczy w produkcji filmów fabularnych, animowanych, reklam, wideoklipów oraz sesji fotograficznych. Pracuje na planie filmowym jak i w studio przy tworzeniu makiet i scenografii. Od kilku lat zajmuje się również edukacją dzieci i młodzieży w dziedzinie kostiumu i scenografii prowadząc warsztaty artystyczne w Teatrze Wielkim Operze w Łodzi.

Prace artystki można było oglądać na zeszłorocznym 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, w takich filmach jak: „Zgniłe uszy” w reż. Piotra Dylewskiego, „Restart” w reż. Juliana Talandziewicza, „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” w reż. Tomasza Szafrańskiego oraz „Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka.

Jej prace i rzeźby można było również podziwiać w Tarnowie gdzie pracuje i tworzy, na deskach tarnowskiego Teatru im. L.Solskiego czego przykładem są takie realizacje jak spektakl muzyczny „Bądź taka, nie bądź taka” w reżyserii Joanny Satanowskiej z jej scenografią, czy też „Balladyna” w reż. Bożeny Suchodzkiej, gdzie współpracowała przy realizacji scenografii czy też wykonane przez nią maski do spektaklu „Grażyna” w reż. Radosława Rychcika.

Anna Adamiak specjalizuje się w tworzeniu modeli zwierząt czyli mockupów. Jest to dziedzina którą zajmuje się niewiele osób w Polsce, można zatem powiedzieć, że z tego powodu Tarnów jest ważnym punktem na mapie dla twórców i producentów filmowych. „Świat z drugiej strony” jest projektem wystawy filmowej z elementami scenografii.

Tytuł przedsięwzięcia odnosi się do drugiej strony tajemniczego lustra jakim jest scena czy ekran kina w którym odbija się nasze życie. Tematem wystawy będą prace zgromadzone i sprowadzone z magazynów filmowych i telewizyjnych, powstałe w ostatnich latach. Są to rekwizyty, lalki animacyjne, elementy scenografii, kostiumu, maski i mockupy filmowe zwierząt, makiety a także zdjęcia i filmy dokumentujące prace na planie i w halach zdjęciowych.

Materiały dokumentujące prace pochodzą z własnych archiwów artystki oraz zasobów studiów filmowych takich jak: SE-MA-FOR w Łodzi, BreakThruFilms, LIKAON, WJTeam, Friends with Benefits Studio, PWSTiF, Balapolis, Dogoda Media, TVN.

Wystawa powstaje także przy udziale finansowym Miasta Tarnowa ze środków Stypendium Artystycznego .

Wystawę będzie można oglądać do 3 października od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17. Wstęp wolny.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN