Jak wychować i nie zwariować? Dowiesz się na Sądeckim Forum Mam

26.04.2019

Wychowanie dzieci jest coraz większym wyzwaniem. – Potrzeba kreatywnego podejścia, żeby oderwać je od telewizora czy telefonu – podkreśla Justyna Wolanin ze Stowarzyszenia Aktywnych Mam. Po zabieganym dniu jest to często najłatwiejszy sposób, na to, żeby „kupić sobie” odrobinę czasu dla siebie. Lepiej jednak znaleźć złoty środek…

– Dozować w małych ilościach ponieważ nie chcemy, aby nasze dzieci były gdzieś z boku, czuły się wyalienowane w społeczeństwie, w szkole, w przedszkolu. Ale trzeba też na to patrzeć z perspektywy – Ja rodzic, co będzie kiedyś? Wydaje mi się, że takie dozowanie i trzymanie ręki na pulsie i obserwowanie z czego dziecko korzysta w jakich ilościach czasu na pewno jest ważne dla rodziców.

Po inspiracje do tego jak radzić sobie z wychowaniem dzieci można wybrać się na II Sądeckie Forum Mam. W tym roku pojawia się tutaj konferencję o jakie prosili uczestnicy poprzedniej edycji.

– Chciałyśmy się wstrzelić w tematy, które je interesują, które nas interesują jako mamy i na pewno postawiłyśmy na wychowanie. Jak wychować i nie zwariować, pewnie nie jedna mama zastanawia się nad tym i nie jeden tata, zastanawiają się jak to zrobić – dodaje Małgorzata Szlag ze stowarzyszenia.

Chociaż forum odbędzie się dopiero za miesiąc (25 maja) to już ruszyły zapisy dla uczestników. Także instytucję lub firmy, których działanie wiąże się z wychowaniem dzieci mogą jeszcze znaleźć się wśród wystawców.

Radio RDN Nowy Sącz patronuje temu wydarzeniu.

Tutaj znajdziecie szczegóły dotyczące wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/299894177380189

Posłuchaj:
Justyna Wolanin
Małgorzata Szlag
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN