Wydział Kultury oczekuje skuteczności w pozyskiwania środków zewnętrznych przez BWA

16.03.2020

Jak już informowaliśmy, początkiem marca Biuro Wystaw Artystycznych zdecydowało o zamknięciu wystaw z powodu – jak informowała dyrektor placówki – problemów finansowych.

Decyzja spotkało się wówczas z ostrą reakcją ze strony prezydenta Roman Ciepieli, który poinformował, że nie ma żadnych podstaw żeby ograniczać pracę BWA i pani dyrektor nie brakuje na to pieniędzy.

Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta, informuje w rozmowie z RDN, że sobotnie wystawy wrócą jeszcze wiosną.

– Mówimy tutaj o stosunkowo niewielkich kwotach, bo koszty funkcjonowania tych sobót to jest kwota około 13 do 15 tysięcy zł rocznie, wiec to nie są kwoty, której dyrektor miejskiej instytucji nie mogłaby wypracować. Ostatnio rozstrzygnięte konkursy pokazały, że skuteczność w zdobywaniu środków zewnętrznych jest naprawdę duża w przypadku Teatru czy Kina Marzenie i liczymy, że działania BWA będą podobne, podobnie zakończą się sukcesem.

W Tarnowie, jak w całym kraju, odwołane są wszystkie wydarzenia kulturalne, zamknięto też biblioteki.

Dyrektorzy tarnowskich placówek mimo zamknięcia pracują normalnie – informuje dyr. Wydziału Kultury w Tarnowie, Marcin Sobczyk.

Posłuchaj:
Marcin Sobczyk
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN