Wystawa Jerzego Martynowa

12.12.2018

Jerzy Martynów w Szynwałdzie. Wystawa znanego tarnowskiego malarza ujrzy światło dzienne już w tę niedzielę. (16.12.)

Artysta, który pochwalić się może ogromnym dorobkiem malarskim, pokaże mieszkańcom swoje najnowsze dzieła wykonane metodą akrylową i olejną. Połączy te abstrakcyjne i realistyczne, by wspólnie dały nietypowy efekt.

Dodatkowym atutem jest także piękny budynek Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie, który uzupełni całość wystawy – mówi Jerzy Martynów.

Wystawa „Zobacz również” przedstawia dwa światy, w których żyję. Nie mogę cały czas być malarzem realistycznym – muszę się rozwijać. Zapraszam na te dwa światy i na spotkanie w pięknym budynku. Mało kto wie, że taki istnieje.

Jak dodaje zastępca dyrektora gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie, Danuta Flaumenhaft, Jerzy Martynów zawsze sprowadza dużą publikę na swoje wystawy.

Kiedy rok temu miał wystawę w muzeum okręgowym, wystawił piękne rzeczy, które cieszyły się dużą popularnością. Zawsze ma dużą publikę i jest to artysta znany w Tarnowie. Jest jednym z niewielu artystów, któremu udało się wystawiać prace nie tylko na lokalnym rynku, ale także za granicą.

Wystawa z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej – Wystawa w Szynwałdzie jest bezpłatna. Oglądać ją można od 16 grudnia o godzinie 18.00. Wtedy będzie także możliwość porozmawiania z Jerzym Martynowem i posłuchania kilku jego opowieści o tym, jak powstawały obrazy.

Wystawa będzie czynna do 16 stycznia.

Cykl wystaw jest zorganizowany w ramach współpracy między Muzeum Okręgowym w Tarnowie i Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.

Posłuchaj:
Danuta Flaumenhaft
Jerzy Martynów
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo(NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN