Wystawa prac młodych artystów [ZDJĘCIA]

12.05.2018

Możecie na własne oczy zobaczyć, jak bardzo utalentowani są uczniowie Katolickiego Liceum Plastycznego w Nowym Sączu. Ich prace są już dostępne w MCK Sokół.

Młodzi artyści prezentują sztukę w przeróżnej postaci. – W moim przypadku jest to dyplom z technik rzeźbiarskich, wykonany w technice gipsu z opiłkami metalu. Przedstawia starego człowieka siedzącego na prostokątnym bloku. Ma to pokazać znudzenie jego ciała, wiotkość i oddzielenie od świata, taką samotność – wyjaśnia Bogdan Popardowski, absolwent Katolickiego Liceum Plastycznego.

Ja robiłam dyplom w tradycyjnych technikach malarskich i pozłotnicznych. Tematycznie jest to światło w obrazie – w pejzażu i w portrecie. Łącznie 6 obrazów, które można tu oglądać – dodaje Anna Michalik, również absolwentka szkoły.

Uczniowie bardzo cieszą się z faktu, iż ich prace wystawione są w MCK Sokół. Okazuje się, że rozwijają swoje talenty na wielu płaszczyznach.

Mamy tu do czynienia z różnymi technikami malarskimi, rzeźbą, fotografią, animacją. Dla uczniów jest to wielkie wydarzenie i dziękujemy MCK Sokół za tę możliwość – podkreśla ksiądz Paweł Kochaniewicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Nowym Sączu.

Dzieła młodych artystów możecie podziwiać w sądeckim Sokole do końca czerwca.

Posłuchaj:
ks. Paweł Kochaniewicz
Uczniowie
Krzysztof Niedzielan
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za Słowo (NS)- Mariusz Tarsa
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30