Zamiast Festiwalu Kiepury, strefa melomana na krynickim deptaku

06.08.2020

Już w najbliższą sobotę (8.08)  startuje cykl wydarzeń pn. „Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura”. Codziennie przez dziewięć  dni na świeżym powietrzu będą odbywać się występy i wieczorne retransmisje najpiękniejszych galowych koncertów z lat poprzednich. – Chcemy zapewnić wszystkim melomanom muzyczne emocje, ale i bezpieczeństwo w tym trudnym czasie – mówi Piotr Ryba, burmistrz Krynicy-Zdroju.

Oczywiście ten klasyczny festiwal został przeniesiony na rok następny, tak jak masa innych festiwali lokalnych w tym roku, jak Święto Dzieci Gór, Pannonica, Jesień Łabowska, Agropromocja, także w żaden sposób nie odstajemy od innych miejscowości. Nasze wydarzenie odbędzie się w stylu retro, został zakupiony duży ekran ledowy, na nim wieczorami będą wyświetlane retransmisje koncertów Festiwalu im. Jana Kiepury z lat poprzednich – dodaje Piotr Ryba.

Oprócz wieczornych wydarzeń, miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli podziwiać występy młodych, zdolnych wokalistów w ramach poranków muzycznych. W godzinach popołudniowych w Muszli Koncertowej będzie można natomiast posłuchać Krynickiej Orkiestry Zdrojowej oraz Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.

– Mamy nadzieję, że to wszystko sprawi, że Krynica pomimo tej trudnej sytuacji pandemii, nadal będzie rozbrzmiewać głosem Jana Kiepury, głosem pięknej muzyki i wyjątkowego śpiewu – mówi Małgorzata Komarnicka z Krynickiego Centrum Kultury.

Wstęp na wszystkie wydarzenia cyklu „Tu gdzie śpiewał Jan Kiepura” jest bezpłatny. Darmowe bilety można odebrać w kasie kina Jaworzyna II.

 

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Marek Jaśkiewicz, fot. Mat. prom. CK Krynica
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN