Zbliża się duże wydarzenie muzyczne!

08.08.2018

23 sierpnia wersją koncertową opery Carmen George’a Bizeta zainaugurowana zostanie dwunasta edycja odbywającego się od 1996 roku Festiwalu Muzyki Kameralnej Bravo Maestro. Podczas trzech festiwalowych wieczorów tradycyjnie wystąpią najwybitniejsi polscy artyści.

Wielkie otwarcie festiwalu to znana na całym świecie historia cyganki Carmen, sierżanta Don Jose i torreadora Escamillo opowiedziana głosami czołówki solistów operowych.

– Wybraliśmy Carmen jako jedną z najpopularniejszych oper w wykonaniu solistów, którzy wykonują dane partie w najlepszych teatrach operowych, nie tylko Polski, ale i Europy, począwszy od Teatru Wielkiego, Opery Narodowej przez Operę Krakowską, Operę Wrocławską, teatr w Dreznie, Lipsku. To są artyści, którzy na co dzień występują właśnie w tych teatrach i w Kąśnej Dolnej zaprezentują się w Carmen – mówi Łukasz Gaj, dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

W drugim dniu koncertowym 24 sierpnia na melomanów czeka z kolei mistrzowski recital fortepianowy Szymona Nehringa – jedynego polskiego finalisty XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Finał wydarzenia to tradycyjnie Maraton Muzyczny. W tym roku – roku jubileuszu odzyskania niepodległości , odbędzie się w wyjątkowej odsłonie. Znakomici soliści i kameraliści zaprezentują się w 100% polskim repertuarze kompozycji ostatniego stulecia.

Wystąpią: Iwona Socha (sopran), Klaudiusz Baran (akordeon / bandoneon), Robert Morawski (fortepian), Katarzyna Duda (skrzypce), Janusz Wawrowski (skrzypce), Celina Kotz (skrzypce), Michał Zaborski (altówka)i Marcin Zdunik (wiolonczela). Koncert zatytułowany „Maraton niepodległy. 100 lat polskiej muzyki” zakończy festiwal 25 sierpnia.

Posłuchaj:
Łukasz Gaj
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN