Zbliża się kolejna Noc Muzeów

16.05.2018

Prezentacja szkła uranowego w tarnowskim Ratuszu, potańcówka przy lokalnej kapeli, gra terenowa na Zamku w Dębnie czy wspólne spotkanie przy grach planszowych na tarnowskim Placu Dworcowym – to tylko niektóre z atrakcji dla wszystkich, którzy 19 maja zdecydują się zwiedzić tarnowskie i regionalne muzea.

Już w najbliższą sobotę Międzynarodowa Noc Muzeów. Wydarzenie rokrocznie przyciąga kilka tysięcy entuzjastów nocnego zwiedzania obiektów muzealnych. – Bilansuje nam się to na poziomie 6-7 tysięcy ludzi. Jak jest niedobra pogoda to mamy pięć i pół tysiąca, jak jest ładna pogoda to zbliżamy się do siedmiu tysięcy, więc można powiedzieć, że to tak się ustabilizowało na tym poziomie. Wydaje mi się, że jest prawdą to, że jest teraz moda na muzea i na chodzenie do muzeum generalnie, a nocą to jest też pewna niezwykłość – mówi Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

W tym roku tarnowskie Muzeum Okręgowe zaprasza do swoich czterech obiektów oraz do Zamku w Dębnie. Wstęp do wszystkich oddziałów jest bezpłatny. Symboliczną kwotę pięciu złotych trzeba będzie zapłacić jedynie za wejście na wieżę ratuszową.

 

Szczegóły tutaj .

Posłuchaj:
Andrzej Szpunar
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN