Złoty Maanam na XX Dożynkach Powiatu Tarnowskiego [ZDJĘCIA]

26.08.2018

– Udało nam się dokonać sztuki nie lada. Mimo niesprzyjającej pogody przedstawiciele wszystkich szesnastu gmin powiatu tarnowskiego stawili się na tegorocznym wydarzeniu – mówił Roman Łucarz, starosta tarnowski. Jubileuszowe XX Dożynki Powiatu Tarnowskiego obyły się w weekend w Zakliczynie.

Plony, mimo suszy nie były w tym roku najgorsze – tłumaczy starosta. Plony są trochę mniejsze, bo pszenica nie zdążyła się wykształcić. Rolnicy nie mogą narzekać, bo lepiej, gdy opadów było trochę mniej, niż za dużo, bo wtedy wszystkie zboża by zgniły i tych plonów w ogóle by nie było. Jeżeli chodzi o te piękne elementy, które były w tych wieńcach to wszystko z tegorocznych plonów. Plony owoców, warzyw w tym roku są naprawdę rekordowe – dodaje.

Mieszkańcy mogli kosztować regionalnych produktów, tańczyć, śpiewać i dobrze się bawić. Według tradycji odbył się także konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy – tradycyjny i współczesny. W tej drugiej kategorii najlepsza okazała się gmina Gromnik.

Mówi pani Ewelina z tamtejszej grupy dożynkowej. – Na pewno bardzo miło jest zdobyć takie wyróżnienie, a czy ciężko? Nie do końca. Co prawda robię to drugi rok, ale wydaje mi się, że nie jest to jakaś bardzo trudna praca. Wystarczą dobre chęci. Trochę był problem, ale pierwsze zboże zebrałyśmy jeszcze zielone i suszyłyśmy je i wyszło bardzo ładne. Później trzeba było trochę pokombinować, ale się udało – dodaje.

Główną atrakcją dożynek był koncert zespołu Złoty Maanam. Radio RDN Małopolska patronowało temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
Pani Ewelina
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN