Znamy wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną! [ZDJĘCIA]

18.04.2020

Spośród 200 fotografii nadesłanych z całej Polski nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego,  zdobyła fotografia Palmy Wielkanocnej z Lipnicy Murowanej przesłana przez Gminny Dom Kultury.

Nagrodę główną otrzymała Wielkopolska Palma Wielkanocna nadesłana przez Pobiedziski Ośrodek Kultury.

Wśród wyróżnionych są  fotografie: Palmy Wielkanocnej Zosi Karpiel oraz  Palmy Wielkanocnej z Podegrodzia, której autorem jest Piotr Droździk.

Pierwszy Przegląd Rewia Palm Wielkanocnych 2020 zorganizował Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Celem konkursu  jest popularyzowanie i kultywowanie tradycji,  zwyczajów wielkanocnych, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej oraz przekaz wartości i tradycji.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi został powołany z inicjatywy Premier Beaty Szydło i Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytucja nawiązuje do tradycji Państwowego Instytutu Kultury Wsi powołanego przez prezydenta Ignacego Mościckiego w 1936 roku.

Instytut zajmuje  nie tylko badaniami historycznymi, ale także rozpoznawaniem, ewidencjonowaniem, digitalizacją oraz upowszechnianiem współczesnego dorobku kultury mieszkańców obszarów wiejskich zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Na zdjęciu Zosia, która wykonała swoją palmę z pomocą rodziców i fachowej pomocy babci Gosi Karpiel z Połomia Małego w gminie Iwkowa.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Artur Mularz
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN