Zostały ostatnie dwa tygodnie, żeby zapisać się na 5. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej

08.08.2019

Organizatorzy czekają na zgłoszenia tylko do połowy sierpnia. Żeby wziąć udział w przesłuchaniach, trzeba wcześniej nagrać dwa filmiki z dwoma piosenkami zaśpiewanymi po polsku i przesłać je do organizatorów.

W tym roku utalentowanym uczestnikom będzie się przyglądać i przysłuchiwać aktor Kacper Kuszewski. Piosenka aktorska wymaga od uczestnika więcej zaangażowania i zdolności – podkreśla Iwona Kapa, prezes zarządu Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych.

– Każda z tych osób ma różne doświadczenia sceniczne, jedynie gdzieś troszeczkę próbowali się wgryzać w muzykę, w teatr, szukać tych elementów piosenki aktorskiej. Dla niektórych jest to pierwsze podejście i równie udane.

Pomysł zorganizowania tego typu przeglądu muzycznego z elementami aktorstwa kiełkował już od dawna – przyznaje Iwona Kapa.

– Marzyło nam się, żeby jakiś przegląd teatralny odbywał się w Tarnowie, najpierw myśleliśmy, żeby ściągać tutaj całe grupy teatralne ale nie daliśmy rady finansowo po prostu i w którymś momencie pomyśleliśmy, że jednak piosenka aktorska jest taką dziedziną, która troszeczkę jest mniej znana. Myślę, że nie mniej ciekawa i możliwa do udźwignięcia przez nas.

Finał 5. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Tarnowie będzie pod koniec sierpnia.

Posłuchaj:
Iwona Kapa
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30