Od 1 lutego wzrosną ceny biletów kolejowych w Małopolsce

23.01.2020

10 procent więcej zapłacimy w przypadku biletów jednorazowych. Nowy cennik zakłada również wzrost cen o 10 zł dla większości biletów okresowych.

Tarnowianie, z którymi rozmawialiśmy mówią, że zwykle korzystają z komunikacji autobusowej, bo oferta kolei nie zawsze ich satysfakcjonuje.

– Z pociągami jest różnie. Remonty, które są powodują, że jest jak jest, opóźnienia itd. Czytam, że Czesi wchodzą na nasze tory, intercity zmuszone są do obniżki cen. – Jedno się daje, a drugie się podwyższa, to na to samo wychodzi. – Zawsze jeśli chodzi o pieniądze to dla nas jest nie bardzo dobre. – Pociągami nie, raczej autobusami jeżdżę, ale autobusy też drożeją. Konkurencja jest ogromna, autobusami tanio i na miejscu. To nie jest dobry pomysł z podwyżkami.

Zmieniają się również ceny do stacji Kraków Lotnisko. Cena za jednorazowy przejazd z Krakowa do Portu Lotniczego wzrośnie o 3 zł.

Nowe ceny biletów, jak tłumaczą przedstawiciele PKP, wynikają ze wzrostu kosztów świadczenia usług przewozowych.

Są jednak i zniżki specjalne. Wśród nich m.in. oferta biletów grupowych czy nowa oferta dla osób, które ukończyły 60 rok życia.

Posłuchaj:
Poróżni
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN