1 września powinniśmy przejechać nowymi rondami na ul. Klikowskiej i Elektrycznej 

09.08.2019

Jak przekonuje dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji, wszystko wskazuje na to, że nie będzie żadnych opóźnień i uda się otworzyć drogę jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Do tego czasu kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Ostatnia dotyczy otwarcia nowego odcinka ul. Elektrycznej – wyjaśnia Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

– Wykonawca wprowadził kolejny podetap, jest to właściwie kosmetyczny zabieg, który ma na celu sprowadzenie ruchu z jednej jezdni na drugą w innym miejscu, z przesunięciem około 100 metrów. To jest po to, żeby wykonawca swobodnie mógł wykonać odcinek łączący te dwie jezdnie.

Prace mogłaby opóźnić jedynie niekorzystna pogoda – przyznaje Artur Michałek.

– Tutaj ten postęp prac jest dosyć mocno zaawansowany. Widzimy, że wykonawca zaangażował do realizacji tych rond znaczną liczbę pracowników i sprzętu, więc mamy taką nadzieję, że do 1 września upora się z tymi pracami, o ile nie wyjdą okoliczności, które ni są od niego zależne, czyli na przykład wpływ warunków pogodowych.

Otwarcie rond nie będzie jednak oznaczało całkowitego zakończenia prac. Robotnicy będą prowadzić jeszcze prace wykończeniowe, ale ruch powinien być już płynny.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN