Czy 12 listopada dostaniemy się do lekarza? Co załatwimy w instytucjach?

09.11.2018

Takie pytania zadają sobie tarnowianie.

Ustawowo ten dzień jest wolny. Jednak placówki medyczne, które należą bezpośrednio do miasta lub województwa będą otwarte. Mowa o Starym i Nowym Szpitalu, Zespole Przychodni Specjalistycznych i Mościckim Centrum Medycznym.

– Będziemy przyjmować pacjentów 12 listopada – mówi dyrektor szpitala Szczeklika w Tarnowie, Marcin Kuta. – Przekazałem taki mój apel, prośbę do pracowników, żeby w tym dniu nie brać jakichś urlopów okolicznościowych, by wszystkie porady w poradniach specjalistycznych, przede wszystkim wszystkie planowane zabiegi operacyjne, badania tomografii, rezonansu, inne badania diagnostyczne odbyły się tak, jak to zaplanowano i myślę, że tak się stanie – zapowiada.

Ponadto wszystkie przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ, powinny być otwarte.

Nie wiadomo jednak, czy lekarze, którzy w tym czasie mieliby przyjmować, nie będą na urlopie. Najlepiej przed wizytą zadzwonić do placówki i dopytać, czy w tym czasie przyjmuje dany lekarz.

Tymczasem tarnowskie sądy będą zamknięte. – Rozprawy zaplanowane na ten dzień przeniesiono na inny termin – mówi rzecznik sądu ds. cywilnych, Irena Choma-Piotrowska.

W tym dniu uchwalono także zakaz handlu. W marketach nie zrobimy więc zakupów przez dwa dni. Pracować za to będą wszyscy, których praca związana jest z ochroną życia lub zdrowia ludzkiego.

Uchwała o dniu wolnym została już przyjęta przez sejm wraz z poprawkami zaproponowanymi przez senat.

Posłuchaj:
Marcin Kuta
Irena Choma - Piotrowska
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - ks. Piotr Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN