Jest 12 ton, ale przedsiębiorcy chcą więcej. Podwyższenie tonażu na przejściu granicznym w Piwnicznej

14.10.2019

Przedsiębiorcy cieszą się z podniesionego tonażu, ale chcieliby więcej. Chodzi o zmiany jakie dotyczą przejścia granicznego Piwniczna – Mniszek nad Popradem. Słowacja zwiększyła dopuszczalny tonaż na drodze Mniszek – Stara Lubovna do 12 ton na stałe, dzięki czemu część firm transportowych będzie mogła wybierać krótszą drogę.

To jest tylko pierwszy krok. Wiemy, że ograniczenie jest po stronie słowackiej. Aby to pokonać w naszej ocenie konieczne jest zaangażowanie rządu, ponieważ tam muszą być dyskusję na tym poziomie. Liczymy na to, że uda się to zrobić, żeby po stronie słowackiej udrożnić tą komunikację – przekonuje Jan Załubski z firmy transportowej działającej w regionie.

Przedsiębiorca podkreśla, że aktualna zmiana też jest dobra.- My do tej pory realizując te bliskie destynacje na Słowację musieliśmy nadkładać blisko 200 kilometrów drogi. Pomoże to organizacyjnie, obniży koszty i mam nadzieje, że przyczyni się do większej wymiany towarowej produktów sądeckich – tłumaczy Jan Załubski.

Tonaż na tej drodze był ograniczony, dlatego, że Słowacy przekonywali, że jej stan techniczny nie dopuszcza ciężkich pojazdów. Zmiana tonażu otwiera firmom transportowym drogę na Słowację ale też na Bałkany.

Posłuchaj:
Jan Załubski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN