25. urodziny świętuje Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Radość

20.09.2019

W tym czasie organizacja uruchomiła m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dębicy i Bobrowej Woli, Zakład Aktywności Zawodowej, kafejkę, galerię i mieszkania treningowe.

Nas najbardziej cieszy, że udało nam się wyciągnąć osoby niepełnosprawne z ich domów– zaznacza Jan Ciołczyk prezes stowarzyszenia.

– Wreszcie zaczęło się nasze społeczeństwo zmieniać, być normalne dla siebie i osób z niepełnosprawnością, które często były zamknięte w domu. Teraz czuja się potrzebni, są w środowisku, pracują.

Radość zmieniło moje życie – mówią podopieczni oraz ich rodzie.

Byłam najpierw na warsztatach, bo ja trafiłam tam jako osoba bardzo niepełnosprawna, potem byłam w ZAZ-ie, później, galerii, kafejce a teraz pracuje w lunch barze – relacjonuje Wioletta. – Dla nas to było wytchnienie, bo możemy sobie ich załatwić swoje sprawy, odpocząć, a nasze dzieci mają opiekę. Wcześniej tego nie było. Musieliśmy sobie dawać rade sami.

Za swoją działalność, a konkretnie za Zakład Aktywności Zawodowej i tworzenie miejsc pracy dla niepełnosprawnych Stowarzyszeniu „Radość” odebrało kilka dni temu nagrodę Lodołamacze 2019.

Posłuchaj:
Jan Ciołczyk
Podopieczna i rodzic
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30