PiS będzie rządzić w Sejmiku Małopolski

24.10.2018

Z wyliczeń Państwowej Komisji wyborczej wynika, że partia rządząca zdobyła 24 mandaty i może samodzielnie sprawować władzę. Pozostałe 15 mandatów trafi do Koalicji Obywatelskiej i PSL-u. Z powiatu nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego PiS wprowadzi do sejmiku 4 osoby: Jadwigę Wójtowicz, Martę Mordarską, Patryka Wichra i Grzegorza Biedronia.

– Południowa Małopolska jest nadal zbyt mało widoczna na mapie inwestycji drogowych czy kolejowych. Marszałek województwa musi skutecznie współpracować z rządem – tłumaczył w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, Grzegorz Biedroń radny PiS-u. – Zarząd Województwa i Marszałek na bieżąco zarządzają sprawami województwa. Trzeba przypomnieć, że budżet województwa to jest ponad półtora miliarda złotych, głównie na inwestycje. Trzeba też pamiętać o pieniądzach unijnych, a one wahają się nawet w kwotach 2 – 3 miliardów złotych – dodał.

Zdaniem naszego gościa niewykluczone, że któryś z kandydatów z okręgu 6 zasiądzie w zarządzie województwa czy obejmie funkcję wicemarszałka lub marszałka.

Z listy Koalicji Obywatelskiej w sejmiku zasiądzie Piotr Lachowicz, a z PSL-u Urszula Nowogórska.

Posłuchaj:
Grzegorz Biedroń
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN