Darmowa komunikacja miejska dla seniorów

12.12.2018

Brzescy seniorzy doczekają się darmowych przejazdów komunikacją miejską. Władze miasta planują w przyszłym roku wprowadzić bezpłatne przejazdy dla osób powyżej 70 roku życia.

Pasażerowi brzeskiej komunikacji w rozmowie z reporterem RDN przekonują, że darmowe przejazdy byłyby zachętą do korzystania z autobusów.

Sama jestem seniorką i przy naszych emeryturach, żeby gdzieś pojechać, to jest wydatek. Skoro takie ulgi są w Krakowie czy w Tarnowie, to czemu nie w Brzesku. Może prędzej człowiek gdzieś by się wybrał. Przykładowo do kina, gdzie zapłaci się bilet, a komunikacja za darmo dowiezie i odwiezie.

Aby znaleźć fundusze na wprowadzenie ulg dla seniorów, brzeski magistrat planuje zmiany w miejskiej spółce. – Chcemy przenieść punkt sprzedaży biletów dla pasażerów – mówi burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha.

– Sprzedaż biletów komunikacji miejskiej nie będzie już w siedzibie MPK, tylko w budynku Urzędu Miejskiego. Po pierwsze, pasażerowie będą mieć bliżej, po drugie, prawdopodobnie będziemy mogli odliczać od sprzedaży biletów podatek VAT. Te zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, będę chciał przeznaczyć na darmowe przejazdy dla seniorów i osób powyżej 70 roku życia. Stajemy w obowiązku, by dla nich komunikacje darmową wprowadzić.

Ostateczna data wprowadzenia ulg nie jest jeszcze znana.

Dodajmy, że Brzesko jako jedne z nielicznych miast w Małopolsce, pobiera opłaty za przejazd komunikacją miejską od osób starszych.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Tomasz Latocha
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Wiesław Frys
play
Słowo za Słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo (NS) - Jerzy Leszczyński
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30