Fizjoterapeuci chcą podwyżek [AKTUALIZACJA]

14.12.2018

Fizjoterapeuci z tarnowskiego szpitala św. Łukasza walczą o podwyżki. Szpitalni związkowcy weszli w spór zbiorowy z dyrekcją.

Fizjoterapeuci uważają, że są niedoceniani i zarabiają za mało.

Jak relacjonuje Natalia Polak, przewodnicząca oddziału terenowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii, rozmowy z dyrekcją szpitala trwają, ale na razie nie przyniosły konkretnych rezultatów.

Najmłodsi fizjoterapeuci pracujący najkrócej zarabiają po 1700 zł na rękę, po kilkunastu latach pracy jest to około 2300 zł, a ci, którzy pracują najdłużej zarabiają około 2600 zł. Nasze zarobki zależą od dyrekcji szpitala. Chcemy podwyżki zarobków do 4500 zł brutto dla fizjoterapeuty z tytułem magistra.

Natalia Polak informuje, że spór zbiorowy nie dotyczy pacjentów, a fizjoterapeuci pracują normalnie. Niewykluczone jednak, że brak porozumienia z dyrekcją zakończy się jakąś formą protestu.

Damian Mika, rzecznik lecznicy św. Łukasza przyznaje, że medialne wypowiedzi związkowców są dla dyrekcji zaskoczeniem.

-Tylko w tym roku wzrost wynagrodzeń w grupie fizjoterapeutów wyniósł od 400 do 500 złotych. Jest to o wiele więcej, niż przewiduje rozporządzenie ministra zdrowia. W 2019 roku przewidziane są kolejne podwyżki, kolejny wzrost płac również wynikający z rozporządzenia ministra, który szpital będzie sumiennie realizował – zapowiada Damian Mika.

Posłuchaj:
Natalia Polak
Damian Mika
Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Kolbusz i wychowankowie OHP
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN