3,5 tysiąca studentów zaczyna rok akademicki [ZDJĘCIA]

06.10.2017

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu rozpoczęła nowy rok akademicki – już dwudziesty w swojej historii. Uczelnia powstała w 1998 roku. W tym roku uczyć będzie się 3,5 tysięcy studentów, w tym 1100 nowych żaków.

Inauguracja nowego roku rozpoczęła się Mszą świętą w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu. Odprawił ją biskup tarnowski Andrzej Jeż. – PWSZ jest bardzo ważną uczelnią, ponieważ kształci tysiące studentów z regionu sądeckiego. Cenimy sobie ją – podkreślił ordynariusz diecezji tarnowskiej.

Również wśród młodzieży widać duże zainteresowanie nauką w Nowym Sączu. – Przyjęliśmy około 1100 uczniów, więc mimo niżu demograficznego, wciąż mamy dużo chętnych. W tym roku mamy 2 nowe kierunku – lingwistykę dla biznesu i pięcioletnie studia magisterskie na kierunku fizjoterapia – wyjaśnił Mariusz Cygnar, rektor PWSZ.

Studenci pierwszego roku z entuzjazmem przystępują do nowego etapu życia. – Fajnie, że zaczyna się to tak uroczyście, na auli. Cieszymy się, że możemy tu być i mamy dobre nastawienie na najbliższe miesiące – powiedziała nam jedna ze studentek.

Posłuchaj:
Biskup Andrzej Jeż
Mariusz Cygnar
Studenci
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN