5 przypadków śmiertelnych COVID-19 w powiecie bocheńskim. Nowe zakażenia w Tarnowie

02.08.2020

WSSE w Krakowie przekazała informację o kolejnych zakażeniach i zgonach spowodowanych COVID-19 w województwie małopolskim. Wśród ofiar śmiertelnych jest pięciu mieszkańców powiatu bocheńskiego i jedna osoba z powiatu oświęcimskiego.

To cztery kobiety i dwóch mężczyzn, w wieku od 76 do 95 lat. Cztery osoby przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, dwie w Domu Pomocy „JESTEM” w Grobli. Zmarli mieli choroby współistniejące.

Tym samym liczba ofiar COVID-19 w Małopolsce wzrosła do 70 osób.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie informuje też, że  badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 76 osób. To 35 kobiet i 41 mężczyzn, w wieku od 2 do 89 lat, z Krakowa (27 osób), powiatów: nowotarskiego i nowosądeckiego (po 10 osób), krakowskiego (5 osób), Nowego Sącza i powiatu oświęcimskiego i wielickiego (po 4 osoby), tarnowskiego, myślenickiego, limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: olkuskiego, gorlickiego, chrzanowskiego, brzeskiego, bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 10 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

W Tarnowie chory jest 39-letni policjant i jego żona – poinformował na portalu społecznościowym prezydent miasta Roman Ciepiela.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3768 osób.

1719 osób już wyzdrowiało, w tym 19 ozdrowieńców przybyło ostatniej doby

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN