500 plus i Dobry Start nie miały dobrego startu

02.07.2019

Problemy z serwerami pojawiły się już wczoraj na portalach bankowości i empatii i… wciąż trwają. Powód? Przeciążenie sieci.

W pierwszym dniu elektronicznego składania wniosków w ramach programu 500 plus wpłynęło ich 795, natomiast do programu Dobry Start, czyli wyprawki szkolnej 429.

Składanie wniosków o 300 zł dla uczniów, którzy rozpoczynają od września rok szkolny, jest przez cały lipiec tylko drogą elektroniczną. Pieniądze przeznaczone są na podręczniki i przybory szkolne dla uczniów, którzy nie ukończyli 20 lat.

Pracownicy MOPS-u w Tarnowie zachęcają do elektronicznego składania wniosków, mają nadzieję, że problemy szybko się rozwiążą.

– Jest to 300 zł na wyprawkę szkolną. Zachęcamy do składania wniosków elektronicznie. To jest duże ułatwienie dla naszych klientów, nie trzeba stać w kolejkach, można spokojnie w domu wypełnić. Drogą tradycyjną, papierową, składanie rusza od sierpnia – mówi Małgorzata Mularczyk, kierownik działu Świadczeń i Dodatków mieszkaniowych w MOPS-ie.

Przypomnijmy, wnioski można złożyć przez system bankowości elektronicznej, portal emp@tia prowadzony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz za pomocą platformy usług elektronicznych – PUE ZUS

Posłuchaj:
Małgorzata Mularczyk
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Bator
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za Słowo (NS)- Ludomir Handzel
play
Słowo za słowo (NS)-Luiza Piątkiewicz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN