52 tysiące złotych zasilą konto budowy domu dla podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja w Tuchowie

14.02.2020

W Rzepienniku Biskupim odbył się III Bal Charytatywny, któremu patronowało radio RDN. To pieniądze zebrane z samej aukcji.

Jak podkreśliła w Pulsie Regionu Anna Kańka, koordynator balu – udało się zebrać rekordową sumę.

– Do tej pory taką kwotę mieliśmy z całości balu. To dopiero trzeci bal, a już zdobyliśmy całą rzeszę przyjaciół, którzy są gotowi nieść stowarzyszeniu pomoc.

W tym roku w balu charytatywnym wzięło udział 170 osób – dodaje Maria Tyrka, wiceprezes stowarzyszenia.

– Pobiliśmy swój własny rekord zarówno liczbą gości, jak i dochodem z licytacji. Cieszymy się bardzo, że rośnie zainteresowanie balem, który ma swój cel.

Dom Nadziei jest potrzebny, martwimy się o przyszłość naszych, chorych dzieci – mówił RDN Marian Gut, prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Nadzieja w Tuchowie.

– Zrzeszamy w stowarzyszeniu 49 osób o różnym schorzeniu. Dzieci wymagają całodobowej opieki, jest niepełnosprawność intelektualna czy ruchowa. Rodzice się starzeją, niektóre dzieci przebywają w domach, wymagają stałej opieki. Taki dom jest konieczny.

Dodajmy, że budowę ośrodka wspiera także samorząd Tuchowa. W tym roku na przygotowanie dokumentacji przeznaczył 100 tys. zł.

Starania o powstanie domu Nadziei prowadzone są od ponad 20 lat.

Inicjatywę można wspierać wpłacając środki na specjalne konto. Szczegóły na stronie tuchowskiej placówki.

Posłuchaj:
Anna Kańka
Maria Tyrka
Marian Gut
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS)-Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN