Zapomniana ulica Fabryczna?

22.08.2018

Mieszkańcy Fabrycznej skarżą się, że ta przemysłowa ulica, na której zlokalizowane jest kilkadziesiąt zakładów, jest nieremontowana od dziesiątków lat.

Jazda ciężkich samochodów po wypaczonej, pełnej zapadlisk brukowanej nawierzchni powoduje drgania, a te uszkadzają domy, mówią. Jak dodają, ich starania o remont od lat nie przynoszą żadnych skutków.

– Prosimy, dobijamy się, żeby nam poprawili drogę, kostka się rozeszła, pozapadała, a tu jeżdżą ciężkie wozy, pękają nam ściany, domy się zaczynają zapadać – wyliczają mieszkańcy.

Mieszkańcy Fabrycznej mówią, że ulica nie była w tym roku w ogóle sprzątana. – Żyjemy w tumanach kurzu – mówi pani Grażyna. Tak było do wczoraj, bo po naszej interwencji sytuacja się zmieniła.

– Ulica jest niesprzątana w ogóle, bo stwierdzono, że to ulica przemysłowa. W zeszłym roku posprzątano raz na moją usilna interwencję – mówili mieszkańcy.

Po interwencji RDN w nocy pojawił się sprzęt i ulica została oczyszczona z piachu i śmieci.

Jak wyjaśnia Krzysztof Kluza, zastępca dyr. Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, przygotowywana jest zmiana umowy z firmą sprzątającą, by ulice tego typu były sprzątane co miesiąc.

Jeśli chodzi o remont – miał być wykonany w tym roku, lecz inwestycja nie weszła do budżetu. Być może odbędzie się za rok, bo ZDiK zaproponuje ulicę znów do remontu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Gabriela Kuca, Sebastian Szafarz
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Komentarz do sesji Rady Miasta N.Sącza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30