W atmosferze strajku rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów

15.04.2019

Jak informuje Urząd Miasta, we wszystkich szkołach skompletowane są komisje egzaminacyjne i żaden z dyrektorów nie zgłaszał żadnych problemów. Egzaminy odbędą się w 18 szkołach.

A tymczasem rząd i posłowie PiS apelują do nauczycieli o szybkie zakończenie strajku. Związkowcy wciąż bez porozumienia z rządem w sprawie podwyżek płac dla pedagogów.

Trwający strajk nie przeszkodził jednak w przeprowadzeniu egzaminów gimnazjalnych, choć nie wszędzie odbyły się one bez kłopotów.

Teresa Wargocka, poseł PiS w rozmowie z RDN zauważa, że strajk może nieść za sobą jeszcze większe konsekwencje, bo już w maju uczniów szkół średnich czekają egzaminy maturalne.

Posłanka apeluje do nauczycieli, by jak najszybciej zakończyli strajk.

– Drodzy nauczyciele, pedagodzy! Wszystko w waszych rękach. Niech centrale związkowe nie decydują za was. To wy, w szkołach podejmijcie decyzję, czy chcecie dalej wprowadzać tę destabilizację, czy chcecie zostawić swoich uczniów w te ważne dni, czy naprawdę warto dla nawet kilkuset złotych zaprzeczyć nauczycielskiemu etosowi i takiej moralnej postawie

Według najnowszych danych ZNP, w strajku bierze udział ponad 74% szkół w całym kraju.

W Tarnowie spada liczba strajkujących nauczycieli. Z akcji protestacyjnej wycofały się trzy szkoły.

Posłuchaj:
Teresa Wargocka
Piotr Środawa
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy