Nie dwa, a jedno rondo przy ul. Elektrycznej w Tarnowie będzie przejezdne po weekendzie

28.08.2019

Początkowo zakładano, że objazdy ulicy Klikowskiej i alei Piaskowej znikną od początku września, ale wiadomo już, że będzie poślizg w pracach.

Od poniedziałku, 2 września, przejedziemy przez całe rondo u zbiegu ulic Elektrycznej, alei Piaskowej i Spokojnej – zapowiada Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

– W tym miejscu będzie obowiązywać ruch okrężny, czyli będzie obowiązywała organizacja ruchu już docelowa. Oczywiście prace budowlane będą tam nadal trwały, natomiast wszystkie wloty tego skrzyżowania będą w pełni dostępne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Co najmniej do połowy września będzie zamknięty jednak przejazd przez tory kolejowe przy zakładach mięsnych przy ul. Klikowskiej.

– Nastąpiły kolizje z infrastrukturą podziemną. Stwierdziliśmy niezinwentaryzowane sieci infrastruktury podziemnej. Dodatkowo jeszcze w ramach przebudowy przejazdu kolejowego napotkaliśmy na trudności przede wszystkim związane z możliwością zamknięcia w danym okresie przejazdu kolejowego, gdyż on jest cały czas czynny i wykorzystywany przez PKP PLK.

Jak dodaje dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie, w pracach nie pomagała też pogoda. Krótkotrwałe, ale intensywne opady deszczu spowolniły część wykonywanych robót.

Po otwarciu rond, robotnicy będą jeszcze pracować przy chodnikach, poboczach i na pasie zieleni. Wszystkie roboty mają być skończone jeszcze przed zimą, choć ostateczny termin to koniec 2019 roku.

Koszt inwestycji to około 40 mln zł.

Posłuchaj:
Artur Michałek
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN