Absolutorium dla prezydenta – opozycja krytykuje

27.06.2018

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak otrzymał absolutorium. Podczas sesji rady miasta oceniano, czy zeszłoroczny budżet miasta został dobrze wykonany. Zdaniem prezydenta w mieście nie brakuje inwestycji, a pieniądze są wydawane racjonalnie.

– Był to rok, w którym miasto pozyskało bardzo dużo pieniędzy dla kluczowych inwestycji, które niedawno się rozpoczęły. Mam nadzieje, że mieszkańcy dostrzegają te inwestycje drogowe, pozyskanie pieniędzy na rewitalizację Parku Strzeleckiego czy budowę stadionu Sandecji oraz pieniądze przekazane na budżet obywatelski – tłumaczy Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

– To już jest dwunaste absolutorium, które uzyskałem. Wiedziałem, że nie będzie z tym problemu ponieważ wszystkie instytucje kontrolne sprawdzające nasz budżet nie wykazały nieprawidłowości – dodaje.

Z optymizmem prezydenta nie zgadzają się radni Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem na inwestycje powinno być przeznaczone około 20% budżetu. W zeszłorocznym budżecie nie osiągnięto nawet połowy tego wskaźnika. Opozycja nazywa to brakiem rozwoju i stagnacją.

– Trzeba w końcu przyznać, że samorząd sądecki stać na to, aby pracować bardziej efektywnie. Można by długo wyliczać: brakuje Węgierskiej bis oraz za późno rozpoczęto budowę mostu heleńskiego. Niestety miasto sprzedało udziały w spółce Sądeckie Wodociągi i tak naprawdę nie wiadomo, gdzie podziało się 30 milionów złotych. Tak naprawdę teraz jest budowany tylko most heleński, w większości za pieniądze unijne. Trzeba też pamiętać, że sama inwestycja została już przygotowana za kadencji poprzedniego prezydenta – przekonuje Józef Hojnor, radny Platformy Obywatelskiej.

W ubiegłym roku zadłużenie miasta zmniejszyło się o ponad 7 milionów złotych i wynosi 81 milionów. Pojawiła się również nadwyżka budżetowa ponieważ miasto zaoszczędziło ponad 4 miliony złotych.

Za absolutorium dla Ryszarda Nowaka głosowała koalicja klubów PiS i Dla Miasta oraz Kazimierz Sas. Radni opozycji wstrzymali się od głosu.

Posłuchaj:
Ryszard Nowak
Józef Hojnor
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN