Głosowanie w sprawie absolutorium dla prezydenta Tarnowa przełożone

19.06.2019

Decyzja o udzieleniu absolutorium dla prezydenta Tarnowa przełożona na przyszły tydzień. Radni po wysłuchaniu raportu o stanie miasta rozpoczęli burzliwą debatę z udziałem parlamentarzystów oraz mieszkańców Tarnowa.

Prezydent Roman Ciepiela przez blisko 2 godziny odczytywał raport na temat stanu miasta. Ostra wymiana zdań między radnymi klubu PiS i Nasze Miasto Tarnów, a także liczne głosy ze strony radnych Koalicji Obywatelskiej wywołały kilku godzinną dyskusję. Po blisko 4 godzinnej debacie na temat raportu o stanie miasta, na wniosek przewodniczącego klubu Nasze Miasto Tarnów Tomasza Olszówki, zdecydowaniu o odroczeniu głosowania za wotum zaufania dla prezydenta miasta, a także nad absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 roku.

– Dziś warto rozmawiać o stanie miasta, a na następnej sesji nad udzieleniem absolutorium – mówi przewodniczący Rady Miasta Tarnowa Jakub Kwaśny. – Jest taka propozycja, abyśmy po dyskusji nad raportem o stanie miasta, ogłosili przerwę i dalszą część sesji odbyli 27 czerwca. Wtedy wszystkie te głosowania zostałyby przeprowadzone w tym terminie. Taki też był zamysł, aby ten dzień poświęcić wyjątkowej sytuacji, w której dyskutujemy o raporcie o stanie miasta. Ta dyskusja jest wielowątkowa i całościowa – dodaje.

Radny Koalicji Obywatelskiej Sebastian Stepek uważa, że odłożenie dyskusji nad udzieleniem absolutorium to szansa na konkretne rozmowy koalicyjne. – Rzeczywiście chcemy sobie dać więcej czasu . Ten tydzień na określenie dalszych planów w ramach koalicji z Naszym Miastem Tarnów. Musimy jeszcze przeprowadzić jeszcze wspólnie z Prezydentem, co robimy dalej z naszą koalicją. Jeśli ona miałaby faktycznie przetrwać i warunkiem jej przetrwania miałyby być jeszcze te parę dni, na dopracowanie sobie wszystkich stanowisk i miałoby to się skończyć wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta – mówi Sebastian Stepek.

Radni Prawa i Sprawiedliwości nie chcieli, aby głosowanie w sprawie oceny pracy włodarza miasta zostało przeniesione na drugą część sesji, czyli za tydzień. – To ciężki czas dla obu klubów – mówi radny Dawid Solak. – Jedna i druga strona jest w bardzo ciężkiej sytuacji. Ze względu na to, że tak naprawdę te dwa środowiska polityczne, rywalizują o względy tego samego elektoratu. Zawarły bardzo ryzykowną koalicję. Nasze Miasto Tarnów chce zachować swoją tożsamość. Nie chce być tylko przystawką, skonsumowaną przez Romana Ciepielę – dodaje radny.

Dalsza część sesji Rady Miasta Tarnowa odbędzie się w czwartek 27 czerwca.

Posłuchaj:
Jakuba Kwaśnego
Sebastiana Stepka
Dawida Solaka
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Beata Świątkowska
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN