Adam Jarubas będzie kandydatem PSL do Parlamentu Europejskiego

02.04.2019

Były marszałek województwa świętokrzyskiego ma być dwójką na małopolskiej liście.

Polskie Stronnictwo Ludowe dołączyło do Koalicji Europejskiej i razem z nią wystartuje w wyborach. Kandydat PSL zapowiada budowanie wspólnoty opartej na wartościach, tradycji i wierze.

– Nie wstydzimy się swojego pochodzenia, wartości Witosowych wyniesionych z chłopskiego pochodzenia, z przywiązania do wiary i nie wyrzekniemy się tego. Bazując na swoim doświadczeniu ws. funduszy europejskich będziemy negocjować te programy. Tarnów, Dąbrowa potrzebują wsparcia na projekty rozwojowe, które dadzą lepsze warunki do tego, żeby firmy się rozwijały tak, aby mogły płacić wyższe pensje.

Jak mówi Władysław Kosiniak – Kamysz, prezes PSL, ludowcy liczą w okręgu małopolskim nawet na 3 mandaty dla Koalicji Europejskiej.

PSL zapowiada też walkę o większe dopłaty bezpośrednie dla rolników czy poprawę leczenia onkologicznego.

– My mówimy wprost: skończyły się czasy podziału na starą i nową Unię. 280 euro średnio do hektara w całej Europie. Proponujemy też europejski pakiet walki z rakiem. 100 tysięcy Polaków umiera z powodu nowotworów złośliwych. 30 tysięcy spośród tych 100 tys. mogłoby żyć, gdyby diagnoza była postawiona wcześniej, gdyby było wdrożone najnowsze leczenie. Tymczasem kolejki do onkologów gigantyczne. Czas oczekiwania na leczenie zatrważający.

A wybory do Parlamentu Europejskiego już 26 maja.

 

Posłuchaj:
Adam Jarubas
Władysław Kosiniak - Kamysz
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna i Sebastian Curyło
play
Słowo za słowo (M) - Justyna Kołodziej, Marcin Zaród
play
Słowo za słowo (M) - ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN