Akcja „Nie nowotworom u dzieci” – trwa rejestracja

01.10.2019

O 40 % w ostatnich czterech latach wzrosła zachorowalność na raka wśród młodych Polaków. Już blisko jeden na sześć zgonów to skutek nowotworu złośliwego. Aby to zmienić w Brzesku organizowana jest akcja „Nie nowotworom u dzieci”.

 

Od dzisiaj maluchy od 9. miesiąca do 6. roku życia można rejestrować na kompleksową diagnostykę USG telefonując pod numer 793 194 958

Bezpieczne, bezbolesne i oczywiście bezpłatne badania będą przeprowadzane przez lekarzy z klinki Top Medical w mobilnym ambulansie współorganizującej akcję Fundacji MacDonalda.

Jak informują organizatorzy to jedyny tego typu pojazd w Europie – mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni i dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt USG. Specjaliści skontrolują m. in. tarczycę, węzły chłonne i narządy wewnętrzne .

Na badanie potrzeba niespełna 20 minut, a po jego zakończeniu rodzice otrzymają wyniki i ewentualne porady lekarskie.

W akcjach fundacji wzięło dotychczas udział blisko 60 tysięcy dzieci. A badania w Brzesku we współpracy z samorządem miasta prowadzone będą w czwartek – 10 października na Placu Kazimierza w godzinach od 9.00 do 17.00.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Artur Michałek
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za Słowo (NS)- Dariusz Woźniak
play
Słowo za słowo (M, NS) - Grzegorz Lenartowicz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN