Akcja #TarnówPomaga. Miasto dziękuje zaangażowanym

04.07.2020

W tarnowskim Amfiteatrze Letnim podsumowano dotychczasowy przebieg akcji „Tarnów Pomaga”.

Podczas sobotniej imprezy podziękowano wolontariuszom i inicjatorom oddolnych akcji pomocowych związanych z pandemią koronawirusa.

Wśród nich są między innymi tarnowskie punkty gastronomiczne, które organizowały codzienne posiłki dla osób objętych kwarantanną, osoby obsługujące całodobową linię telefoniczną z informacjami o koronawirusie, czy instytucje i osoby prywatne zaangażowane w szycie maseczek.

– Zużyto 20 kilometrów gumki i 150 km nici do szycia ponad 80 tysięcy masek, które trafiły bezpłatnie do tarnowskich seniorów, uczniów i placówek medycznych. Materiału zużytego na wszystkie maski wystaczyłoby na prawie sześciokrotne przykrycie płyty tarnowskiego rynku – mówili prowadzący.

Łącznie w systematyczną akcję Tarnów Pomaga zaangażowało się ponad tysiąc osób.

Jak mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, sobotnie spotkanie to nie zakończenie akcji, a okazja do podziękowań.

– Nie rozchodźmy się jeszcze! – apelował prezydent.

– Chcemy podziękować tym, którzy zareagowali spontanicznie, korzystając z serca i chęci pomocy, a my wszyscy, administracja, instytucje, uczyliśmy się stosować do zmieniających się warunków. Dla nich będzie koncert, podziękowania, ale też prośba i sugestia, żebyśmy się nie rozchodzili, żebyśmy te doświadczenia wykorzystali w jesieni, bo jak mówią epidemiolodzy, ten okres zagrożenia może być dłuższy niż nam się pierwotnie wydawało.

Podziękowania dla medyków złożono na ręce Krzysztofa Krzemienia, ratownika Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

– To jest niezmiernie ciężki okres dla wszystkich, nie tylko dla medyków. Zmagamy się z czymś takim po raz pierwszy. My kłaniamy się nisko i dziękujemy serdecznie naszym ofiarodawcom za wszelką pomoc, za chociażby płyny do dezynfekcji, za maseczki, za kombinezony, czy drobne gesty w postaci posiłku. Ale ten czas jeszcze trwa, nie wiemy, kiedy się skończy. Wszyscy spodziewamy się drugiej fali, tu może być zdecydowanie więcej tych zachorowań i tego sprzętu może być nam potrzebne dużo więcej niż zwykle. Więc każda pomoc będzie mile widziana – mówi Krzysztof Krzemień.

W części artystycznej, dedykowanej wszystkim biorącym udział w akcji „Tarnów Pomaga”, zagrały zespoły Uwaga na jeże i 40% Bluesa.

Gościem specjalnym był wieloletni lider zespołu „Ziyo”, Jerzy Durał.

Posłuchaj:
Roman Ciepiela
Krzysztof Krzemień
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN