Akcja „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zagościła w Krynicy i Muszynie

04.07.2020

Funkcjonariusze oprócz prezentowania sprzętu i broni, zachęcali też młodych ludzi do wstępowania w wojskowe szeregi.

To już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. – Dzięki takim spotkaniom chcemy pokazać, szczególnie młodym osobom, jak wygląda praca żołnierza – mówi ppłk Henryk Kiełbasa, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Sączu.

Kampania ma na celu pozyskanie potencjalnych kandydatów do zawodowej służby w różnych formach, a więc zarówno w Policji, jak i w Straży Granicznej i Wojsku Polskim – dodaje ppłk Henryk Kiełbasa.

Naprawdę warto wybrać tę drogę – przekonuje mjr Cezary Pązik, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu.

Moim zdaniem warto zostać żołnierzem ze względu na to, że jest to bardzo ciekawy zawód.  Nie jest to stacjonarna praca, bez przerwy człowiek ma możliwość rozwoju, poznawania nowych ludzi, także zapraszam wszystkich, którzy mają pasję, chcą służyć Ojczyźnie oraz chcą być zadowoleni z tego co robią – dodaje mjr Cezary Pązik.

Oprócz stoisk, na których prezentowano sprzęt wojskowy i broń, nie zabrakło też występów artystycznych. Na scenie zaprezentował się m.in. zespół estradowy z ramienia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Dotychczasowe edycje kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” przyniosły wymierne efekty – od 14 października 2018r., czyli od rozpoczęcia kampanii do stycznia 2020 roku złożono ponad 43 tysiące wniosków o powołanie do służby wojskowej.

 

Łukasz Raczkowski, fot. Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN