Andrzej Wyrobiec nowym dyrektorem teatru Bagatela

03.06.2020

Niecałe pół roku Andrzej Wyrobiec był szefem Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz były sekretarz PO rezygnuje z funkcji w Tarnowie, bo wygrał konkurs na dyrektora Teatru Bagatela w Krakowie.

Instytucję poprowadzi wraz ze znanym aktorem, satyrykiem Krzysztofem Materną, który został dyrektorem artystycznym.

Kultura to mój żywioł – mówi nowy szef krakowskiego Teatru.

– Całe swoje zawodowe życie wiązałem z kulturą, rozrywką, reklamą, promocją, PR-em. Zarządzałem klubami studenckimi, festiwalami, agencją reklamową i generalnie wydarzeniami artystycznymi czy rozrywkowymi. Nie sądziłem, że będzie tam ogłoszony konkurs na dyrektora , ale jak został ogłoszony to pomyślałem, że warto spróbować.

Nowy konkurs na dyrektora Teatru Bagatela został rozpisany po skandalu obyczajowym, jakiego dopuścił się były szef tej instytucji Jacek S. Były dyrektor, który miał przez lata molestować aktorki i pracowniczki teatru.

Andrzej Wyrobiec to były polityk Platformy Obywatelskiej, w latach 2014-2015 był wiceministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z wykształcenia jest historykiem.

W teatrze ma pełnić funkcje menadżerskie. Czeka go też zadanie rozszerzenia istniejącej infrastruktury.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta Tarnowa, na razie nie ma żadnych ustaleń w sprawie powołania nowego szefa Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Posłuchaj:
Andrzej Wyrobiec
Cała rozmowa
Bartek Ziaja, fot. źródło: tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN