Anna Czech: – Nie rezygnujmy z zaplanowanych zabiegów [WIDEO]

11.07.2020

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, która była gościem programu Słowo za słowo zauważa, że ludzie boją się wychodzić z domów i rezygnują z zaplanowanych wizyt w szpitalach.

Jak zapewniała Anna Czech na antenie radia RDN, w tarnowskiej lecznicy jest bezpiecznie i nie ma powodu do obaw.

– Pilnujemy żeby ludzie nie przychodzili kilka godzin wcześniej do poradni z wizytą ponieważ gromadzi się wtedy wiele osób przed drzwiami gabinetu lekarskiego. Staramy się aby pacjenci byli rozmieszczeni w tych pomieszczeniach poczekalni i korytarzach, tego bardzo pilnujemy, ale prosimy pacjentów aby korzystali ze świadczeń szpitala. W naszym szpitalu pracuje ogromny zespół, w podzespołach specjalistów bardzo dobrze wyszkolonych.

Jak wiecie z wiadomości RDN brakuje krwi, co jest niebezpieczne w przypadku planowych operacji. – Sytuacja jest poważna – dodaje dyrektor Anna Czech.

– Problem jest nie tylko z grupami minusowymi, ale także z plusowymi grupami krwi. Sytuacja o tyle jest poważna zdarza się, że zabiegi planowe są odwoływane. Do tej pory tego nie obserwowaliśmy, zabiegi odbywały się płynnie, to dotyczy grup A+ i 0+.

Krew można oddać na drugim piętrze szpitala św. Łukasza w Tarnowie. Wszyscy dawcy przed pobraniem krwi przechodzą wstępne kwalifikacje w kierunku zakażenia Covid – 19.

Posłuchaj:
Anna Czech
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN